Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogJak urządzić kuchnię w stylu angielskim – zdjęcia poradnik

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim – zdjęcia poradnik

Styl angielski w projektowaniu i dekoracji wnętrz kojarzy się przede wszystkim z jasnymi, ciepłymi barwami, sielską atmosferą i oryginalnymi dodatkami. Pomieszczenia urządzone z zachowaniem zasad tej stylistyki wyglądają przede wszystkim oryginalnie i przytulnie, dlatego też chętnie w nich przebywamy. Nie dziwi więc to, że styl angielski wydaje się wielu osobom jednym z najlepszych rozwiązań przy urządzaniu kuchni, czyli serca domu. W tym miejscu zwykle spędza się sporo czasu, przygotowując posiłki i rozmawiając z domownikami. Jak wygląda kuchnia w stylu angielskim?

Stonowane barwy, czyli odpowiednia kolorystyka

Pierwszą ważną kwestią w projektowaniu kuchni w stylu angielskim jest kolorystyka. Odgrywa ona kluczową rolę i stanowi niejako podstawę wyglądu całego wnętrza. W stylu angielskim przeważają jasne, ciepłe barwy, przede wszystkim pastele i odcienie bieli. Taka kolorystyka jest uniwersalna, a co istotne, sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, a tym samym chętniej spędza się w nim czas. Nie mniej jednak stonowane barwy można dodatkowo przełamać za pomocą elementów w innych kolorach. Niekiedy pojedyncze ściany są malowane na bardziej wyraziste kolory np. czerwony, a kuchenne blaty nie są jasne jak fronty, ale wręcz przeciwnie, mają brązową barwę, czasami są nawet czarne. Charakternym  akcentem może być ciemniejsza podłoga, choć zdecydowanie częściej ma ona jasną barwę.

Stylowe, a jednocześnie praktyczne meble

Kolejnym niezbędnym elementem są meble kuchenne w stylu angielskim, które wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym designem, ale też praktycznością. Ciekawe propozycje można znaleźć w naszym sklepie intetnetowym. Dostępne na stronie kuchnie w stylu angielskim są zrobione z najwyższej jakości materiałów zapewniających trwałość i stylowy wygląd wnętrza. 

Meble w stylu angielskim najczęściej wykonane są z drewna i MDF. Do produkcji blatów wykorzystuje się granit czy drewno. Fronty są ramiakowo-płycinowe, co oznacza, że nie są one w całości zrobione z drewna, ale mają środek z płyty MDF, dzięki czemu są lżejsze. Efektowne wykończenie mebli jest zapewnione poprzez patynowanie frontów, czyli proces polegający na postarzaniu i uszlachetnianiu drewnianej powierzchni. Duże znaczenie mają też ciekawe ornamenty, toczone kolumny czy pilastry. Charakterystycznym elementem większości mebli kuchennych w stylu angielskim są przeszklone witryny, za którymi układa się zastawę stołową. Nierzadko są one podświetlane, a niewielkie światełka sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne i można wprowadzić w kuchni przyjemną atmosferę, bez konieczności włączania głównego światła. Trzeba podkreślić, że kuchnia w stylu angielskim jest odpowiednio zorganizowana. Meble tworzą jedną, dobrze przemyślaną całość, do dyspozycji domowników pozostają liczne szafki i szuflady, w których bez wątpienia zmieszczą się wszystkie garnki, stołowa zastawa i potrzebne akcesoria. Kuchnia w stylu angielskim jest zabudowana, a wszystkie elementy idealnie do siebie pasują.

Miejsce spotkań rodzinnych

Nie ma wątpliwości co do tego, że kuchnia jest miejscem spotkań całej rodziny, dlatego musi być odpowiednio do tego przystosowana. Kuchnia w stylu angielskim z wyspą to dla wielu osób najlepszy wybór. Wyspa nie tylko efektownie wygląda, ale jest też praktyczna – można na niej przygotowywać posiłki, mając przy tym zwykle widok na to, co dzieje się w innej części domu. Jeśli ustawimy przy niej stylowe krzesła, będzie służyła nam jako miejsce do wspólnego picia kawy czy herbaty i prowadzenia rozmów. Jeśli kuchnia jest większa lub łączona z salonem, można dobrać do niej także stół i pasujące krzesła oraz wydzielić miejsce na jadalnię. Zależnie od wielkości rodziny, można znaleźć większe lub mniejsze stoły. Do wnętrz urządzonych w stylu angielskim pasują krzesła zwane ludwikowskimi. Mają one mocną, drewnianą podstawę i miękkie obicie z materiałów w różnych kolorach.

Efektowane dodatki, które nadają wnętrzu charakteru

Ostatnią, jednak równie ważną kwestią są dodatki, które jak wiadomo, stanowią kropkę nad i w stylizacji wnętrz. W stylu angielskim przeważają motywy kwiatowe, które w przypadku kuchni można znaleźć przede wszystkim na stołowej zastawie, widocznej z przeszklonej witryny. Tego typu motywy dobrze sprawdzą się także na obrusach czy zasłonach. Kwiaty, zarówno świeże, jak i sztuczne, są też mile widziane w wazonach. Najczęściej wybierane są róże, choć wszystko zależy głównie od preferencji osoby urządzającej pomieszczenie. Nie ma wątpliwości co do tego, jak duże znaczenie mają dodatki. Kuchnia w stylu angielskim musi sprawiać wrażenie przytulnej, a taki efekt można uzyskać nie tylko poprzez dobór odpowiedniej kolorystyki ścian i podłóg oraz zakup elegancko wyglądających mebli, ale też dzięki dekoracjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner