Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogKlasyczne sofy z funkcją spania

Klasyczne sofy z funkcją spania

Poszukując klasycznej sofy z funkcją spania bardzo często zastanawiamy się jaką wybrać. Czy będzie ona wygodna dla gości oraz jak dużo miejsca zajmie? Warto zastanowić się czy bardziej potrzebujemy miejsce do spania, czy też ważniejsze jest wygodne siedzisko, a miejsce do spania jest tylko dodatkiem w razie awaryjnej sytuacji. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze systemy rozkładania, które można znaleźć w wielu naszych klasycznych sofach.

Klasyczna sofa z systemem włoskim

Jest to obecnie jedna z najwygodniejszych funkcji spania. Również samo rozkładanie jest niezmiernie łatwe w obsłudze i nie wymaga większej siły. Cały mechanizm jest zabudowany i nie potrzebujemy ściągać poduch z oparcia lub siedziska. Wygodny materac jest rolowany do wnętrza. Przez co nie mamy tutaj pojemnika na pościel. Taka sofa może służyć jako spanie awaryjne lub codzienne. W przypadku kiedy chcemy wybrać zarówno stelaż włoski jak i pojemnik na pościel mamy opcję narożną z szezlongiem pod którym znajduje się przestrzeń do przechowywania. Dzięki modułowej budowie możemy wybrać szezlong lewo lub prawostronny.

Klasyczna sofa z systemem belgijskim

Najczęściej stosowany system rozkładania. Bardzo prosta konstrukcja, która w całości chowa się pod poduszką na siedzisku. Żeby rozłożyć stelaż należy wpierw ściągnąć poduszki. Materace znajdujące się na takim stelażu mogą mieć od kilku do kilkunastu centymetrów. Polecamy go raczej jako okazjonalne spanie. Również jak przy systemie włoskim całość chowa się w obudowie sofy i nie ma tu miejsca na pojemnik na pościel. W tym wypadku także możemy rozbudować sofę o boczny szezlong z ukrytym pojemnikiem.

Klasyczna sofa z systemem DL

Automat DL stosowany głównie w nowoczesnych narożnikach jak i sofach możemy znaleźć również w tych bardziej stylowych. Polega na uniesieniu całego siedziska i przesunięciu go do przodu. W powstałą przestrzeń składamy natomiast oparcie. Dzięki temu mamy jedną płaszczyznę. Tego typu sofy posiadają po przesunięciu siedziska schowek na pościel. Zaletą takiej funkcji spania jest to, że nie zajmuje dużo miejsca, gdyż śpimy w poprzek. Również samo rozkładanie jest dość proste i szybkie.

Klasyczna wersalka

Pamiętamy czasy kiedy wersalki rządziły w naszych mieszkaniach. Obecnie przeżywają swój renesans. Klasyczny wzór w połączeniu z nowoczesną tkaniną tworzą idealny duet. Konstrukcja wykonana jest z litego drewna dzięki czemu mebel przetrwa wiele lat w idealnym stanie. Siedzisko oraz oparcie posiadają zarówno wysokiej jakości gąbkę jak i sprężyny. Wysoki komfort siedzenia jak i spania to największe zalety wersalek. Dodatkowym atutem jest łatwe rozkładanie. Nie musimy odsuwać daleko stolika kawowego jak w przypadku systemu belgijskiego. Warto wspomnieć o obszernym pojemniku na pościel znajdującym się pod siedziskiem. Pomieści pościel dla gości lub będzie idealnym dodatkowym schowkiem.

Wybierając klasyczną sofę z funkcją spania powinniśmy uwzględnić wiele czynników. Czy będziemy mieć sofę wolno stojącą, czy przy ścianie? Czy będziemy potrzebować pojemnika na pościel? Czy mam miejsce żeby rozłożyć stelaż? Możliwość personalizacji czyli wyboru gatunku tkaniny, koloru oraz wybarwienia drewna daje nam szeroki wachlarz różnych kombinacji. Klasyczna sofa z funkcją spania może mieć bardziej ozdobny charakter lub być zupełnie neutralna. Sprawdzi się w zarówno w salonie jak i pokoju gościnnym lub gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner