Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogKlasyczne włoskie fotele

Klasyczne włoskie fotele

Elegancja klasycznych włoskich foteli jest bardzo dobrze znana. Już na pierwszy rzut oka mamy ochotę rozsiąść się w nich wygodnie i zrelaksować. Ich niezaprzeczalny urok to wielogodzinne projektowanie połączone z wysoką jakością wykonania. Klasyczne włoskie fotele czerpią inspirację ze wspaniałych przykładów z poprzednich epok. Są one modyfikowane, aby sprostać wymaganiom współczesnego klienta. Szeroka oferta różnych modeli zaspokoi potrzeby nawet najbardziej śmiałego projektu.

Precyzja wykonania

Klasyczne luksusowe fotele powstają z idealnego połączenia rzemiosła włoskich stolarzy ze szlachetnymi tkaninami. Każdy model powstaje pod indywidualny projekt. Drewno, najczęściej bukowe, w którym będą rzeźbione elementy musi być najwyższej jakości. Kompozycje kwiatowe, wstążki czy delikatne listki są zawsze dopracowywane ręcznie. Dzięki temu uzyskujemy idealnie gładką powierzchnię. Aby uszlachetnić drewno dodaje się patynowanie. Uwydatnia ono wszystkie, nawet najdelikatniejsze, krzywizny i zagłębienia. Niektóre z luksusowych klasycznych foteli mają drewno pokryte płatkami w kolorze srebra lub złota. Jest ono delikatnie nakładane. Wymaga to wprawnej ręki i wielu lat doświadczenia.

Z dbałością o detale

W innych modelach drewniane elementy widoczne są jedynie w części podłokietników, nóżek lub korony. W tego typu meblach główną rolę gra oczywiście tkanina, stanowiąca największą cześć fotela. Najczęściej jest ona bardzo bogata we wzory, zdobiona srebrnymi lub złotymi przeszyciami. Dekoracyjne kwiaty, klasyczne medaliony lub delikatne wręcz koronkowe wzory skupiają na sobie całą uwagę. Tapicerzy układają wzory tak, aby zawsze najważniejszy obraz znajdował się w centrum. Ważne są detale w sposobie ułożenia dekorów, zszycia tkaniny oraz wykończenia całości ozdobnymi tasiemkami, trawką, sznurkiem lub chwostami. Najczęściej wybieranym dekorem foteli są złote pinezki, które idealnie pasują do miękkiego pluszu lub skóry naturalnej.

Stylowe wyposażenie wnętrz

Eleganckie klasyczne włoskie fotele idealnie odnajdują się w dużych jak i mniejszych salonach, sypialniach lub gabinetach. Towarzyszą im więc zazwyczaj sofy wykonane w tym samym stylu, lub tkaninie, aczkolwiek nie jest to wymagane. Aby salon był kompletny, łączy się klasyczne fotele z wysokimi stolikami, ustawionymi po boku, na których znajduje się lampa. Ewentualnie niskie stoliki kawowe, idealne do relaksu z filiżanką aromatycznej kawy. Charakteryzują się one dość często rzeźbieniami, przypominającymi te na fotelu, ale także wyrafinowanymi intarsjami na blacie. Fotele mogą mieć również dedykowane podnóżki. Większe zabudowane ze schowkiem lub lżejsze z większą ilością widocznego rzeźbionego drewna i wysokimi nóżkami.

Postaw na jakość

Proponowane przez firmę RAD-POL luksusowe włoskie fotele to produkty o najwyższej jakości. Drewno rzeźbione przez najlepszych włoskich rzemieślników w połączeniu z ekskluzywniej tkaninami tworzą niepowtarzalne meble. Możliwość indywidualnego dopasowania wykończenia, wyboru tkaniny obiciowej i wybarwienia drewna sprawi, że każde wnętrze będzie unikatowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner