Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogKlasyczny stolik

Klasyczny stolik

Klasyczny stolik kawowy do dużej sofy

klasyczny stolik kawowy

Stoliki kawowe to nieodłączny element wyposażenia pokoju dziennego. Stanowią dekorację całego pomieszczenia tworząc elegancki punkt centralny. Ich funkcjonalność jest także bardzo kluczowym elementem. Dobrze dobrany stolik kawowy odpowiednio podkreśli aranżację naszego salonu, ale również odzwierciedli gust właścicieli domu. Różnorodność kształtów, rozmiarów, materiałów i funkcji sprawia, że odnajdziemy odpowiedni model pasujący do naszego wnętrza. Wymiary idealnego stolika kawowego powinny wynosić o 1/2 do 2/3 szerokości siedziska w sofie. Zbyt duży sprawi, że będziemy zahaczać o jego krawędzie siadając i wstając z sofy. Zbyt mały sprawi, że osoby siedzące na bokach sofy, będą miały utrudniony dostęp do blatu stolika. Jaki kształt będzie odpowiedni do naszej sofy, fotela? Kilka rad poniżej.

stolik kawowy

Klasyczny stolik prostokątny

Taki kształt stolika świetnie pasuje do długich sof lub sof z szezlongiem, narożników. Taki kształt stolika sprawdzi się także w salonie gdzie stawiamy naprzeciw siebie sofę 3 osobową i 2 osobową, ewentualnie dwa fotele naprzeciw sofy. Dzięki swojemu rozmiarowi jest wygodny i każda z osób siedzących na sofie ma łatwy dostęp do blatu.
Tego typu mebel przez wzgląd na swój gabaryt będzie mocnym akcentem. Dobrze jest dobrać jego styl, kolor pod pozostałe meble. Wiele wersji posiada dodatkową półkę lub szuflady, w których zmieścimy mnóstwo drobiazgów i utrzymamy łatwo porządek w salonie.

Klasyczny stolik prostokątny

Klasyczny stolik kwadratowy

Taki kształt stolika jest mniej popularny niż wersja prostokątna. Większość ze stolików kawowych kwadratowych jest duża gabarytowo. Wymaga więcej przestrzeni, co za tym idzie, nie są chętnie wybierane do standardowych mieszkań. Oczywiście również dostępne są mniejsze wersje, mają one tę zaletę, że są odrobinę wyższe. Kwadratowe stoliki sprawdzą się przy węższych sofach lub narożnikach. Możemy je wykorzystać także jako stolik boczny np. pod lampę.
Warto zastanowić się nad wersją z dodatkową półką pod blatem lub szufladą. Jest to dobre rozwiązanie w rodzinnych salonach.

Klasyczny stolik kwadratowy

Klasyczny okrągły stolik kawowy

Stoliki kawowe w takim kształcie są idealnym rozwiązaniem do mniejszych przestrzeni, ponieważ zajmują stosunkowo najmniej miejsca w porównaniu z kwadratowymi lub prostokątnymi wersjami. Ponieważ nie posiadają żadnych ostrych narożników, to idealnie sprawdzą się w domach gdzie są małe dzieci lub zwierzęta domowe. Innym rozwiązaniem jest wersja owalna. Sprawdzi się przy szerszych sofach zapewniając komfort wszystkim osobom siedzących na krańcach sofy.

Klasyczny okrągły stolik kawowy

Wybierając odpowiedni stolik kawowy zacznij od odpowiedniego pomiaru przestrzeni. Nie może być on zbyt mały lub zbyt duży. Kształt również jest ważny i dobierzmy go pod rozmiar przede wszystkim sofy. Stolik kawowy możemy wybrać z tej samej kolekcji mebli, które stoją w pomieszczeniu lub zupełnie wybrać bardzo oryginalny model i dzięki temu stworzyć artystyczny akcent. Nasze osobiste preferencje są tutaj najbardziej kluczowe. Wybierzmy przede wszystkim taki model, który się nam podoba! W salonach RAD-POL pomożemy wybrać odpowiedni kształt, styl i kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner