Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogKryształowe oświetlenie w łazience

Kryształowe oświetlenie w łazience

Kryształowe oświetlenie jest zachwycające i ponadczasowe. Najczęściej możemy je odnaleźć w sypialni, jadalni lub salonie, ale co raz częściej najlepsi projektanci wnętrz stosują kryształowe lampy również w łazienkach. Spośród różnego rodzaju modeli, od klasycznych żyrandoli, plafonów, kinkietów, lamp typu downlight możemy wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

O łazience często myślimy w kategoriach praktyczności. Najwięcej uwagi poświęcamy na dobór odpowiedniej armatury lub kafelek. Niestety projektując oświetlenie stawiamy na ergonomię,a nie estetykę. Kryształowe oświetlenie jest wyjątkowe i stylowe. Doda klasy oraz elegancji zarówno w klasycznej jak i nowoczesnej łazience.
Kryształowe oświetlenie

Klasyczne żyrandole w łazience sprawdzą się w większej przestrzeni, gdzie będziemy mogli w pełni docenić ich piękno oraz jakość wykonania każdego detalu. Aby dobrze oświetlić całe pomieszczenie powinien taki żyrandol wisieć niżej, tak aby żarówki były odsunięte od sufitu. Im większa łazienka tym większy i bardziej rozłożysty żyrandol możemy zawiesić.

Klasyczne żyrandole w łazience

Przy niższych pomieszczeniach sprawdzą się klasyczne kryształowe plafony. Mają one tę przewagę nad żyrandolami, że nie wymagają wysokich sufitów i przy standardowej wysokości pomieszczenia, lub nawet niższej możemy cieszyć się piękną kryształową lampą.

kryształowe plafony

Nowoczesne kryształowe lampy mają przeróżne wielkości oraz kształty. Mogą być wykonane jedynie z kryształowych łańcuszków lub być ręcznie stworzonymi oryginalnymi formami. Mogą to być proste, geometryczne linie lub bardziej organiczne.

Kinkiety są nieodzownym elementem łazienki. Najczęściej są montowane w okolicy lustra, po jego bokach lub bezpośrednio nad nim. Mają za zadanie ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Jeśli panie wykonują codzienny make-up w łazience to najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch kinkietów po obu stronach lustra na wysokości oczu. Jeżeli przestrzeń jest ograniczona, to innym rozwiązanie jest długi kinkiet nad lustrem, który da światło liniowe, delikatnie rozproszone.

kryształowe kinkiety

Elektryczność i woda nie są idealnym połączeniem. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z niebezpiecznych stref w łazience w odniesieniu do wyboru odpowiedniego oświetlenia. Podczas projektowania pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego stopnia ochrony (IP), który określa, gdzie można zainstalować daną oprawę. Im wyższy stopień ochrony (IP), tym lepszą ochronę zapewnia nam oprawa oświetleniowa przed wnikaniem kurzu, wilgoci bądź wody.

Dobierając odpowiednie kryształowe oświetlenie przekształcimy prostą łazienkę w luksusowe SPA. Po wyborze odpowiedniej oprawy warto zwrócić uwagę także na dobór żarówek, a dokładnie koloru światła, które jest mierzone w kelwinach. Odpowiednie zrównoważenie ciepłej barwy światła pomoże nam stworzyć bardziej relaksujące wnętrze bądź będzie ono bardziej praktyczne, np. przy wykonywaniu make-up’u. Przy tej drugiej opcji wybierzmy światło neutralne lub lekko chłodniejsze o temperaturze barwowej około 4000K. Aby uzyskać ciepłe i relaksujące wnętrze to barwa powinna być w granicach od 3000K do 3500K.

oświetlenie kryształowe

Niezależnie od stylu łazienki, kryształowe lampy zawsze będą doskonałym wyborem. Takie oprawy oświetleniowe są eleganckie i sprawią, że wnętrze nabierze klasy oraz elegancji. Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy dużo czasu, warto więc zadbać o jej odpowiednie oświetlenie i dekorację. Inwestycja w wysokiej jakości kryształowe lampy będzie procentować przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner