Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogPomysł na konsolę

Pomysł na konsolę

Konsola jest meblem wielofunkcyjnym i ponadczasowym. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu bez względu na jego rozmiar czy kształt. Mnogość modeli sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaczynając od prostych form, bardzo rustykalnych, poprzez konsolki z intarsją, do rzeźbionych barokowych modeli. Jakość wykonania, a także spersonalizowany dobór wybarwienia to cechy charakterystyczne naszych mebli. Konsole są bardzo reprezentatywnym meblem i wraz z odpowiednim lustrem, oświetleniem oraz siedziskiem nadają ton całemu wnętrzu. Jeśli zastanawiacie się nad tym gdzie sprawdzi się konsolka oraz na co zwrócić uwagę zapraszam do lektury.

Konsola a przedpokój

Korytarz, hol, przedpokój lub wiatrołap są miejscem, do którego wchodzimy na początku, a wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Konsola, która tutaj stanie może dopełnić wnętrze lub sama stanie się centralnym punktem wystroju. Wraz z lustrem możemy stworzyć unikatowy kącik. Konsole w stylu barokowym idealnie pasują do większych przestrzeni. Ustawiając je wraz z lustrem naprzeciwko okna powiększymy przestrzeń. Warto wybrać mebel z szufladką, gdzie uda nam się schować klucze, rękawiczki czy inne drobiazgi. Półka pod blatem jest nie tylko istotnym elementem konstrukcyjnym, ale również idealnym miejscem gdzie możemy postawić np. router od internetu.

Konsola a salon

Nieczęsto widzimy konsole w salonie. Tam dominują przede wszystkim cięższe, bardziej pakowne meble. Jednak nie powinniśmy z niej rezygnować. Niskie, szerokie konsole bardzo dobrze sprawdzają się przy sofach wolno-stojących. Ustawiamy ją za sofą, tak aby plecy mebli się stykały. Możemy wtedy postawić na niej ozdobną lampę lub ramki ze zdjęciami. Wąskie konsolki wypełnią np. pustą przestrzeń pomiędzy oknami. Nad nią możemy zawiesić obraz lub kinkiet.

Konsola TAR 4329 Konsola TAR 5111

Konsola a sypialnia

Konsola w sypialni może spełnić kilka funkcji. Może na przykład posłużyć jako toaletka. Wąskie szufladki pomogą w posegregowaniu różnych kosmetyków. Bardzo ważne jest, aby wybrany przez nas model nie miał dodatkowej półki pomiędzy nóżkami. Będzie to bardzo niewygodne przy korzystaniu jak również nie wsuniemy krzesła.
Konsolą możemy również zastąpić sekretarzyk w niewielkim pokoju. Jeśli chcemy przechowywać w nim dokumenty, wybierzmy model z jedna szeroką szufladą. Warto również zwrócić uwagę na kształt. W przedpokoju lepiej pasują półokrągłe konsole, które łatwiej wyminąć, natomiast w sypialni wybierzmy prostokątną. Nie tracimy pustego miejsca na bokach i szuflada wykorzystuje całą szerokość. Wysokość konsoli w sypialni nie powinna przekroczyć 80 cm. Przy wyższych blat jest zbyt wysoko i bardzo niewygodne staje się korzystanie z niej. Konsola jako toaletka może znaleźć się również w łazience lub garderobie.

Konsola jest tak wszechstronnym meblem, że możemy ją umieścić niemal w każdej przestrzeni. Dobierzmy jedynie kształt i wysokość do naszych potrzeb, a kolor i rzeźbienia do stylu wnętrza. Nie bójmy się również łączyć i mieszać w stylach. Mebel zupełnie na pierwszy rzut oka niepasujący do stylu może okazać się czymś co nas wyróżni i nada charakter całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner