Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogPonadczasowa elegancja złotych mebli

Ponadczasowa elegancja złotych mebli

Wyrafinowane, eleganckie i ponadczasowe meble pokryte płatkami w kolorze złota to kwintesencja klasycznej włoskiej tradycji wyrobu mebli. Meble, które zostały zaprojektowane oraz wykonane przez najlepszych fachowców będą nam służyć wiele lat. Na wysoką jakość składa się mnóstwo czynników poczynając od drewna, tkanin, ale również warto pamiętać o doświadczeniu rzemieślników tworzących te arcydzieła.

Historia pozłacanych mebli

Złoto od dawna było uznawane za najważniejszy szlachetny metal. Używano go zarówno do tworzenia sztuki, biżuterii, ale ozdabiano nim wiele elementów architektury oraz mebli. Rzemieślnicy bardzo chętnie korzystali z tego metalu i szukali innowacyjnych rozwiązań dla jego zastosowania. Złocenie płatkami złota rozpoczęto już we wczesnym średniowieczu w Wenecji. Jeden ze złotników połączył metale szlachetne jak złoto i srebro. Niewielkie ziarnka metali wkładał pomiędzy dwie bydlęce skóry i uderzając młotkiem tworzył bardzo cienkie płatki, następnie były one naklejane na drewno. Technika ta przez wielki nie uległa zmianie.

Pokrywanie drewna szlachmetalem

Powierzchnia drewna musi być idealnie gładka i oczyszczona z najdrobniejszego pyłu. Po rozprowadzeniu specjalistycznego kleju przykładane są niewielkie płatki w kolorze złota, srebra lub miedzi. Nie stosuje się czystego złota tylko różne mieszanki metali. Płatki są niewielkie, żeby zniwelować powstawanie bąbli i nierówności na powierzchni. Elementy z głębokim rzeźbieniem, np. korony w sofach, pokrywane są jednocześnie nawet kilkoma płatkami. Tak, aby każda krzywizna drewna była idealnie pozłocona. Nakładanie szlachmetalu jest niezwykle pracochłonne, bywa że przy jednym dużym elemencie pracuje nawet kilka osób równocześnie. Po wyschnięciu złocenia powierzchnia jest delikatnie omiatana miękkim pędzlem, który zbiera nadmiar płatków. Powierzchnia może pozostać jedynie pokryta płatkami, ale również można ją polakierować na wysoki połysk, pokryć patyną lub woskiem.

Złote płatki zastosowanie

Szlachmetal ma wiele różnych zastosowań. Możemy nim dekorować meble drewniane, z płyt MDF, gipsowe sztukaterie, a nawet całe ściany. Pozłocić możemy cały mebel lub jego wybrane fragmenty, jak rzeźbioną koronę, krawędź blatu lub nóżki. Najczęściej pozłacane są lustra. Zarówno te, posiadające gładkie ramy, jak również te mocno rzeźbione. Cienkie płatki można nakładać na praktycznie każdą powierzchnię. W domu sprawdzi się zarówno w jadalni na witrynie, bufecie, ale również w sypialni zdobiąc zagłówek łóżka lub szafki nocne. W holu złota konsola oraz lustro przyciągną wzrok i będą punktem centralnym.

Złocone meble i dekoracje dodają ciepła i elegancji w naszej aranżacji domu. Sprawią, że nasze wnętrze nabierze wyrafinowania. Dzięki różnym odcieniom złota oraz możliwości jego patynowania, lakierowania lub łączenia ze srebrem otrzymamy produkt idealnie pasujący do wnętrza. Delikatne nierówności na złotej powierzchni ( tzw żyłki) dają nam pewność, że złocenie wykonano ręcznie i nasz mebel jest unikatowy. Nawet niewielki złoty element będzie niczym biżuteria, która nada charakteru i treści. Meble firmy RAD-POL na specjalne zamówienie mogą być również pokryte płatkami szlachmetalu w kolorze złota bądź srebra.Szlachmetal ma wiele różnych zastosowań. Możemy nim dekorować meble drewniane, z płyt MDF, gipsowe sztukaterie, a nawet całe ściany. Pozłocić możemy cały mebel lub jego wybrane fragmenty, jak rzeźbioną koronę, krawędź blatu lub nóżki. Najczęściej pozłacane są lustra. Zarówno te, posiadające gładkie ramy, jak również te mocno rzeźbione. Cienkie płatki można nakładać na praktycznie każdą powierzchnię. W domu sprawdzi się zarówno w jadalni na witrynie, bufecie, ale również w sypialni zdobiąc zagłówek łóżka lub szafki nocne. W holu złota konsola oraz lustro przyciągną wzrok i będą punktem centralnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner