Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogStyl Hampton w salonie

Styl Hampton w salonie

Styl Hampton pozwala poczuć się we własnym salonie jak w nadmorskiej miejscowości. Jest zdominowany przez szarości, biele i błękity, a także gustowne dodatki w stylu glamour. Pomieszczenia urządzone w tym stylu są spokojne, wyciszające i bardzo przytulne. Salon urządzony w stylu Hampton pozwala przenieść się na luksusowe wakacje bez wychodzenia z domu i zachwyca doskonałą harmonią swobody i elegancji. Styl Hampton jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stylów pochodzących z ameryki środkowej. Nazwa wzięła się od nadmorskiego kurortu znajdującego się w Stanach Zjednoczonych na Long Island, gdzie bogate nowojorskie elity szukają ucieczki przed gwarem miasta. Amerykańskie style w projektowaniu wnętrz cieszą się coraz większym zainteresowaniem też w naszym kraju. Styl Hampton w Polsce tak jak w Stanach Zjednoczonych powinien bazować przede wszystkim na otwartej przestrzeni. Dla tego stylu najważniejszym pomieszczeniem jest salon, w którym spędza się czas z rodziną i znajomymi. Jakie meble i dodatki pozwolą stworzyć wnętrze w stylu Hampton?

Meble w stylu Hampton

Aranżacje w stylu Hampton odzwierciedlają charakter wakacyjnych pensjonatów i hoteli zdominowanych przez nadmorską kolorystykę. Nawiązuje ona do uroku wybrzeża. Inspiracje błękitem oceanu, piaskowymi beżami i popielami, a także klasyczną bielą sprawiają, że takie kolory są niezbędne by styl Hampton zagościł w domu. Znajdziemy w nim klasyczne meble, ale nie przesadnie zdobione. Tkaniny neutralne w odcieniach złamanej bieli, niebieskim, ciepłej szarości i naturalnego drewna. Zastosowanie takich kolorów pozwala optycznie powiększyć przestrzeń. To co świetnie wygląda w dużych letnich rezydencjach sprawdzi się też do niewielkich pomieszczeń dając im wrażenie lekkiego, nieprzytłaczającego wnętrza. Najważniejszym elementem takiego wakacyjnego salonu jest oczywiście sofa. Powinna ona stanowić centralny punkt wystroju, a zatem być duża i wygodna. Jako, że styl Hampton nawiązuje do urlopowego klimatu nadmorskich miejscowości, to także strefa wypoczynku powinna być odpowiednio wyeksponowana. Można, więc zrezygnować z foteli po to by było miejsce na dużą kanapę lub nawet 2-3 mniejsze sofy. Idealna sofa musi być klasyczna, a jeśli nowoczesna to lekko stylizowana. Tkanina delikatna w odcieniach zaczerpniętych z natury. Wzory raczej spokojne: pasy, geometryczne dekory, ewentualnie tłoczone kwiaty. Nie ma tu mowy o odważnych odcieniach i prostokątnych oranamentach. Projektując salon w stylu Hampton, warto zdecydować się na klasyczny model sofy z delikatną tkaniną tapicerską i skromnymi wzorami. Może być ona w kolorze białym lub kremowym i uzupełniona dodatkami (np. poduszkami) w barwach morza, piasku lub nieba. Można też mocniej zaakcentować kącik wypoczynkowy decydując się na sofę w różnych odcieniach błękitu-od subtelnej barwy niebieskiej, aż po nawet intensywny granat, ecure czy szarości.

Tekstylia i dodatki w stylu Hampton

Dodatki i tekstylia w stylu Hampton podobnie jak meble powinny nawiązywać do nadmorskiego klimatu. Wystrój salonu można, więc uzupełnić miękkimi dekoracyjnymi pufami z dzianinowym dekorem. Świetnie będą też wyglądać w takim salonie wiklinowe kosze, różne plecionki, delikatne naturalne drewno i szkło. Relaksacyjny klimat wnętrza w stylu Hampton podkreślą także miękkie poduszki. Mogą mieć one różne struktury i jasne pastelowe kolory. Zasłony tworzące dekorację okienną w salonie w tym stylu powinny być lekkie i subtelne. Warto wybrać materiał, który w niewielkim stopniu będzie przysłaniał światło. Pozwoli to stworzyć odpowiednio jasne wnętrze, wpisujące się w tą stylistykę. Można postawić na długie zasłony z eleganckim i delikatnym wykończeniem. Wystrój w stylu Hampton powinien być nie tylko utrzymany w relaksującym klimacie, ale też łączyć elegancję z elementami ekskluzywności. Dobrym rozwiązaniem będą lampy, wazony lub dekoracyjne świeczniki w kolorze srebra. Aranżację w stylu Hampton pięknie dopełnią puszyste dywany, dekoracje ścienne, a także żywe kwiaty.

Styl Hampton to komfort i wygoda. Aranżacja w tym stylu łączy ciepły i przytulny klimat wybrzeża z elegancją i klasą bogatych kurortów prosto z Long Island.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner