Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogStylowe meble wypoczynkowe do salonu

Stylowe meble wypoczynkowe do salonu

Projektując klasyczne wnętrze ważne jest dobranie każdego elementu tak, aby całość tworzyła harmonijną kompozycję. Meble odgrywają fundamentalną rolę w tworzeniu odpowiedniej atmosfery w pomieszczeniu. W salonie najważniejszą rolę gra oczywiście zestaw mebli wypoczynkowy. Nadaje on rytm całemu wnętrzu i dzieli je na odpowiednie strefy. Dlatego niezmiernie istotne jest staranne dobranie zarówno sofy i foteli jak i odpowiedniego stolika kawowego oraz stolików lub szafek bocznych.

Stylowa sofa

Kształty klasycznych sof nawiązują do mebli sprzed wielu epok. Rozbudowane formy, barokowe ornamenty oraz złocenia, to wszystko tworzy jedyne w swoim rodzaju stylowe sofy. Tego typu meble są bardzo dominujące we wnętrzu i warto zaplanować układ pomieszczenia tak, aby dać im dużo przestrzeni, żebyśmy mogli podziwiać te dzieła sztuki z każdej strony. Najważniejsze, że to od nasz należy wybór odpowiednich cech jakie nabierze sofa. Na pierwszy plan może wysunąć się misterne rzeźbienie w litym drewnie, lub możemy skupić naszą uwagę na ozdobnej tkaninie. Dobór odpowiedniej tekstury, koloru i ornamentów jest bardzo ważny przy sofach, w których drewniana konstrukcja jest praktycznie cała tapicerowana. Prawdziwym symbolem luksusu są sofy pokryte szlachmetalem. Bardzo delikatne płatki w kolorze złota lub srebra są ręcznie nakładane na drewno. Cały proces jest bardzo czasochłonny i wymaga ogromnej precyzji oraz doświadczenia.

Stylowe fotele

Tworząc swoje wnętrze w stylu klasycznym, wybór foteli jest jedną z najbardziej istotnych kwestii. Razem z sofą tworzą strefę odpoczynku dla domowników lub przyjmowania gości i muszą być bardzo reprezentatywne. Nasze fotele zwracają uwagę dzięki swoim niepowtarzalnym detalom jak i precyzyjnemu wykonaniu. Królewskie kształty, drewno wykańczane ręcznie, często zdobione płatkami szlachmetalu w kolorze złota lub srebra, a to wszystko połączone z jednymi z najbardziej luksusowych materiałów. Wszystko to tworzy meble niezawodne, wytrzymałe i wygodne. Stylowe fotele mogą mieć najróżniejsze kształty, oczywiście najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest wybranie fotela z tej samej kolekcji. Jednak w niektórych przypadkach możemy stworzyć swoją własną kompozycję. Warto również dobrać odpowiedni podnóżek lub puf do naszego fotela.

Stylowy stolik kawowy

Zestaw wypoczynkowy nie byłby pełny bez odpowiedniego królewskiego stolika kawowego. Jego wielkość zależna jest od wielkości sofy, ale przede wszystkim naszych indywidualnych preferencji. Niektórzy wolą małe stoliki, bardziej neutralne i pozwalające na swobodne poruszanie się pomiędzy sofą a fotelami. Inni natomiast wybierają duże okrągłe lub owalne stoliki kawowe, które są centralnym elementem aranżacji. Korpus stolików wykonany jest z litego drewna, natomiast blat może być drewniany, fornirowany, kamienny lub szklany. Stylowe stoliki kawowe to nie tylko misterne, ręczne rzeźbienia, ale także ozdobne blaty. Możemy znaleźć te z intarsją wykonaną z różnego gatunku drewna jak i ręcznie malowane. Krawędź oraz niektóre z ornamentów mogą być, dla wzbogacenia, pomalowane lub pokryte szlagmetalem.

Wykorzystywanie najwyższej jakości materiałów, połączone z precyzją wykonania da nam efekt eleganckiego i luksusowego salonu. Stylowe sofy oraz fotele wyróżniają się na tle innych swoim barokowym przepychem i cudownymi liniami ornamentów. Proponowane przez firmę RAD-POL luksusowe zestawy wypoczynkowe są znane z jakości wykonania i oryginalności. Prezentują się okazale w każdym wnętrzu. Możliwość spersonalizowania każdego z mebli daje nam pewność, że nie zobaczymy drugiego takiego zestawu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner