Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogUrządzamy domowe biuro

Urządzamy domowe biuro

Urządzenie biura we własnym domu, wbrew pozorom nie jest sprawą prostą. Wymaga od nas z pewnością gruntownego przemyślenia. Miejsce do pracy powinno być nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne, a przede wszystkim nawiązujące do stylu w jakim zostały urządzone pozostałe wnętrza. Jeżeli, więc właśnie poszukujecie inspiracji jak urządzić swoje stylowe biuro w domu, koniecznie przeczytajcie nasze porady.

Każdy kto choć raz pracował z domu, doskonale wie jak potrzebne jest odpowiednio przygotowane miejsce, aby móc wykonywać obowiązki zawodowe. Jeśli od czasu do czasu zdarzy się nam tzw. home office i praca z salonu, jadalni czy kuchni, to takie rozwiązanie na dłuższy czas nie jest zbyt korzystne. Jeżeli, więc dysponujemy większą przestrzenią i możemy wygospodarować sobie pokój na własny gabinet, koniecznie to zróbmy. Jak zatem urządzić stylowe biuro we własnym domu? Podpowiadamy.

Miejsce na stylowe biuro w domu

Jeżeli nasza praca ma się przenieść do domu powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego miejsca. Gabinet z pewnością nie powinien być umieszczony koło kuchni czy wejścia. W tych dwóch ciągach komunikacyjnych zawsze dzieje się najwięcej. Jeżeli w naszym domu są dzieci, równie nie zbyt dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie gabinetu obok ich pokoi. Jeśli jednak nasza praca wymaga spotkań z klientami, warto aby gabinet stanął blisko wejścia.

Stylowy gabinet, styl ma znaczenie

Jak powinno wyglądać stylowe biuro w naszym domu? Są dwie szkoły. Jedni mówią, że gabinet powinien nawiązywać swoim wystrojem do reszty pomieszczeń w domu inni zaś są zdania, że domowe biuro powinno jak najbardziej się wyróżniać. Decyzja jak urządzimy swój pokój do pracy należy tylko do nas. Z pewnością jeśli stworzymy w pomieszczeniu gabinet z prawdziwego zdarzenia, poczujemy się jak w biurze. Dużo również zależy od zawodu jaki wykonujemy. Jeśli naszą profesją jest prawo, w stylowym gabinecie powinny się znaleźć:  masywne biurko, przeszklone gabloty i biblioteki. Mamy własną firmę i jesteśmy jej właścicielem? Domowe biuro powinno być wizytówką firmy. Stylowe meble z pewnością podniosą nasz prestiż i wzbudzą zaufanie wśród kontrahentów. Freelancerzy, którzy mają artystyczną duszę i zajmują się grafiką czy też tworzeniem reklam z pewnością powinni pokazać swoją kreatywność we własnym otoczeniu. Kolorowe ściany, neonowe napisy, a także nowoczesne dodatki, podkreślą doświadczenie i nieszablonowość twórców.

Stylowe meble do biura

Czego na pewno nie może zabraknąć w stylowym gabinecie? Oczywiście biurka i wygodnego fotela. Wybór tego pierwszego jest jednym z ważniejszych zakupów. Idealne biurko powinno być nie tylko piękne, ale też i funkcjonalne. Dużo blatu do pracy, a także miejsca na przechowywanie to podstawa. Równie ważnym aspektem jest fotel. Wiele godzin spędzonych przed komputerem i w pozycji siedzącej  może odbić się na naszym kręgosłupie. Warto postawić na mebel, który będzie odpowiednio dopasowany i wygodny. Na tych dwóch przedmiotach z pewnością nie powinniśmy oszczędzać.


W stylowym biurze również nie powinno zabraknąć regału czy biblioteki, które pomieszczą niezbędne segregatory, książki, katalogi czy inne akcesoria. Domowe biuro nie obędzie się również bez odpowiedniego oświetlenia. Wyposażmy je w lampki gabinetowe, a także oświetlenie górne, które zapewni nam dużo światła, w szczególności w czasie jesienno – zimowych miesięcy. Jeżeli nasza praca wymaga spotkań z klientami, w gabinecie nie może również zabraknąć mebli przy których można porozmawiać o sprawach biznesowych czy mniej formalnych.  Sofa, fotele oraz niski stolik kawowy będą do tego idealnym rozwiązaniem. Ocieplą również gabinet. Najlepiej sprawdzą się meble klasyczne, które są ponadczasowe.


Urządzenie biura we własnym domu, jak każde inne pomieszczenie wymaga  od nas pomysłu, wyobraźni oraz odrobiny kreatywności. Łącząc te trzy rzeczy jesteśmy w stanie stworzyć stylowe biuro, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. W salonach firmowych Rad-Pol oraz e-sklepie można znaleźć mnóstwo propozycji, które w pełni spełnią te oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner