Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogWłoskie narożniki – wybór tkanin, różne wielkości

Włoskie narożniki – wybór tkanin, różne wielkości

włoskie narożniki

Meble w stylu klasycznym od zawsze były źródłem inspiracji dla projektantów luksusowych wnętrz. Przy projektowaniu pomieszczenia dokonują oni wyboru w pierwszej kolejności największych mebli jak stoły, witryny, bufety oraz oczywiście zestawy wypoczynkowe. Coraz częściej salon jest miejscem gdzie spędzamy najwięcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wygodna sofa jest elementem niezbędnym. Przy dużych powierzchniach warto wybrać narożnik, który wypełni przestrzeń.

Narożnik na ramie drewnianej

Są to najmniejsze narożniki. Tak naprawdę to sofy w kształcie łuku. Wysokie nóżki sprawiają, że są lekkie. Możemy wybrać ramy gładkie, proste lub bardziej zdobne, rzeźbione. W tym wypadku oprócz wyboru rodzaju tkaniny możemy wybrać również wybarwienie drewna. Mogą to być ciepłe odcienie orzecha lub czereśni, lub delikatne kremy, wanilie bądź ozdobne złoto czy srebro. Takie narożniki mogą mieć również ramę w całości tapicerowaną.

Narożnik modułowy

Moduły pomogą nam skonstruować wymiar pasujący do gabarytów naszego pomieszczenia. Elementy, które możemy zestawić to: sofa trzyosobowa, sofa dwuosobowa, fotel. Każdą z tych części łączymy za pomocą elementu narożnego. Jedynym wyjątkiem jest zestawienie sofy z szezlongiem – jest on połączony bezpośrednio z modułem sofy. Narożnik może mieć kształt litery L lub C. Warto wybrać dodatkowo rozkładany stelaż z materacem, przyda się jak przyjadą goście. Poduszki oraz ochraniacze na podłokietniki dodadzą przytulności wnętrzu.

Wybór tkaniny

Wybraliśmy model, wielkość, przyszła pora na tkaninę. Do wyboru mamy mnóstwo gatunków oraz wzorów i odcieni tkanin. Plusz to miękka tkanina z okrywą runową. Jest bardzo przyjemna w dotyku. Najczęściej spotykamy gładkie plusze bez wzorów. Welur posiada delikatny meszek. Tak jak plusz jest bardzo miły w dotyku. Welur może być gładki matowy, z połyskiem lub tłoczonym wzorem. Bardzo dobrze układa się przy wszelkich zakładkach, pikowaniu lub przeszyciach. Jeśli zależy nam na romantycznym angielskim stylu wybierzmy tkaninę w duże kwietne wzory. Stylowe narożniki w bogatych medalionach przeszywanych złotymi i srebrnymi nićmi będą idealnym centralnym punktem we wnętrzu. Tkanina przyciągnie wzrok i doda elegancji całemu wnętrzu.

Włoskie narożniki to przede wszystkim komfort, dbałość o każdy szczegół oraz indywidualne podejście do klienta. Spośród wielu modeli oraz rozmiarów możemy wybrać idealny mebel pasujący do naszej przestrzeni. Dodatkowe wyposażenie jak rozkładany stelaż sprawą, że sofa będzie nie tylko piękna ale i bardzo funkcjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner