Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogWszystko o krzesłach tapicerowanych

Wszystko o krzesłach tapicerowanych

Stylowe krzesła to kwintesencja elegancji. Klasyczne modele są bardzo ważnym elementem wystroju każdej luksusowej jadali. Dzięki rzeźbieniom, ręcznie nakładanym płatkom złota lub srebra, bogatym tkaninom stanowią idealne dopełnienie każdego wnętrza przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu siedzenia. To właśnie wygoda sprawia, że czujemy się w danym wnętrzu dobrze i cieszymy się posiłkiem, przyjemną rozmową i radością płynącą ze wspólnego biesiadowania.

Klasyka w jadalni

Wybór klasycznego krzesła wiąże się przede wszystkim z doborem odpowiedniego stylu, który będzie dopasowany do stołu lub do pozostałych mebli we wnętrzu. Poza efektem wizualnym, ważne jest, aby mebel był komfortowy. Stylowe krzesła mają szerokie siedziska i oparcia, które idealnie podtrzymują plecy. Materiały wykończeniowe jak bejce, lakiery oraz oczywiście gąbki i tkaniny obiciowe są zawsze najwyższej jakości. Dzięki temu możemy cieszyć się z naszego zakupu przez wiele lat.Precyzja wykonania i dbałość o każdy detal Indywidualne podejście do każdego klienta sprawia, że tworzymy wspólnie niezliczoną ilość oryginalnych kreacji. Poczynając od wyboru modelu, poprzez dobór wybarwienia drewna lub lakierowania, tkaniny obiciowej, a kończąc na ustaleniu wykończenia, czyli tasiemki lub pinesek. Dzięki zaangażowaniu wielu profesjonalistów uzyskamy luksusowe krzesło, które podkreśli i wzbogaci naszą jadalnię.

Jakość i precyzja wykonania

Wysoki poziom jakości stylowych krzeseł zapewniony jest dzięki ręcznej pracy i dbaniu o każdy najmniejszy szczegół. Drewno jest przygotowane do obróbki i rzeźbienia poprzez powolne suszenie. Następnie każdy element jest ręcznie szlifowany i wygładzany, by powierzchnia była zawsze idealnie gładka. Wykwalifikowani włoscy rzemieślnicy tworzą małe dzieła sztuki, którymi możemy cieszyć się na co dzień. Najbardziej pracochłonnym elementem jest pokrywanie drewna płatkami srebra lub złota. Wymaga to ogromnej delikatności i precyzyjnej pracy.

Ciekawym rozwiązaniem jest również postarzanie. Drewno zostaje specjalnie uderzane , dzięki czemu powstają delikatne ryski, które następnie pokrywane są patyną, która dodatkowo jeszcze je podkreśla. Możemy także wybrać kornikowanie. Ramę krzesła nakłuwa się imitując dziurki po kornikach. Są one bardzo nieregularne, przez co wyglądają naturalnie i sprawiają wrażenie prawdziwych antyków.

Warto wybrać włoskie klasyczne krzesła, gdyż cechuje je przede wszystkim jakość, wygoda oraz ponadczasowy styl, a  możliwość doboru wybarwienia oraz tkaniny, sprawi, że każda jadalnia zyska niepowtarzalny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner