Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogAranżacje kuchni w stylu klasycznym – inspiracje od RAD-POL

Aranżacje kuchni w stylu klasycznym – inspiracje od RAD-POL

Klasyczny styl wnętrzarski jest modny bez względu na zmieniające się trendy. Kuchnia w stylu klasycznym jest ponad czasowa i zawsze urządzona ze smakiem, a ponadto wygodna dająca wrażenie swojskości. W takiej kuchni aż chce się gotować i spędzać czas, ale wybór zestawu mebli powinien być przemyślany.

Klasyczna kuchnia - wnętrze ze smakiem

Klasyczna kuchnia wcale nie musi być nudna. To wnętrze można urządzić ze smakiem i w sposób bardzo konsekwentny, dla uzyskania doskonałej estetyki i funkcjonalności. Kuchnie w stylu klasycznym są przede wszystkim bardzo masywne, z meblami wykonanymi z litego drewna doskonałej jakości i bogate w detale. Klasyczne meble kuchenne mają atrakcyjne żłobienia, łuki, metalowe uchwyty i pilastry, przez co wyglądają szczególnie okazale. Takie meble doskonale pasują do luksusowych wnętrz utrzymanych w ponadczasowym charakterze i bez wątpienia wyróżniają się ciekawą stylistyką. Przepiękne meble ze szklanymi frontami i ozdobnymi okuciami sprawiają, że wnętrze nabiera szczególnie interesującego i specyficznego stylu. Styl ten nawiązuje nieco do mody retro, przez co wnętrza mogą przypominać kuchnie użytkowane przez nasze mamy i babcie.

Kolorystyka w klasycznej kuchni

Klasyczna kuchnia może być utrzymana w niemal dowolnej kolorystyce. Królują przede wszystkim barwy naturalnego drewna, począwszy od jasnych takich jak sonoma, przez meble w kolorze orzecha czy ciemnego dębu. Popularnością cieszą się też kuchnie w kolorze białym, ecru lub meble utrzymane w kolorystyce butelkowej zieleni. Do luksusowych starannie urządzonych wnętrz wybiera się niekiedy nawet meble w kolorze burgundowym, grafitowym, a nawet pudrowego różu. Każda z tych aranżacji może mieć swój niepowtarzalny urok, a zabudowa składająca się z dolnych i górnych szafek oraz kredensów, witryn i stołu z krzesłami wywierać wrażenie na każdym z naszych gości.

Na co warto zwrócić uwagę?

W klasycznej kuchni warto zastosować zarówno standardowe, jak i nowoczesne rozwiązania. Wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb, ale na kilka elementów warto zwrócić szczególną uwagę. ·

Pogłębione blaty przy szafkach to bardzo praktyczne rozwiązanie. Szerokie blaty dają nam nie tylko więcej przestrzeni roboczej oraz miejsca do ustawiania sprzętów kuchennych czy dekoracji, ale też możliwość dysponowania znacznie głębszymi i bardziej pojemnymi szafkami. Im szerszy jest blat, tym większa jest znajdująca się pod nimi szafka.

Portal z płytą grzewczą i okapem wygląda bardzo dekoracyjnie. W kuchni taki portal stanowi centralny punkt przyciągający wzrok. Piękny łuk może sprawić, że płyta grzewcza i okap zostaną doskonale wyeksponowane. ·

Wyspa kuchenna jest bardzo wygodnym elementem aranżacji kuchni. Na takiej wyspie może się znaleźć blat będący powierzchnią roboczą, ale też zlew lub płyta grzewcza. Wyspa to też fantastyczne miejsce przechowywania większych sprzętów kuchennych. W szafkach wyspy możesz schować między innymi duże garnki czy rzadko używanego robota kuchennego. 

Szyby w zabudowie mogą się znaleźć nie tylko w górnych szafkach, ale też na ścianie między górnymi i dolnymi szafkami. Istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju szkła, między innymi tego odymionego lub szyb fazowanych ze szprosami.

Sufit pasujący do kuchni to kolejny element wzbogacający pomieszczenie. Doskonale sprawdzają się w takim przypadku zarówno kasetony, jak i belki podsufitowe czy boazeria z desek w tej samej kolorystyce, co cała kuchnia.

Materiał wykonania mebli jest bardzo istotny dla osiągnięcia odpowiedniego efektu. Najlepiej, by meble były wykonane z drewna, ale kuchnia może powstać też z płyt MDF wykończonych specjalną okleiną drewnopodobną lub lakierowaną.

Aranżacja klasycznej kuchni

Kuchnia urządzona z zastosowaniem klasycznych mebli pięknie prezentuje się z tradycyjnymi dekoracjami. W takim pomieszczeniu może się znaleźć kryształowy żyrandol, bogato zdobiona zastawa stołowa będąca dekoracją stylowej witryny czy szklany wazon z wiejskimi kwiatami. W zależności od kolorystyki kuchnia może być urządzona z przepiękną mozaiką z płytek na podłodze lub podłogą wykonaną z egzotycznego drewna. Kuchnia w klasycznym stylu jest bardzo wdzięczna, więc można ją łatwo wzbogacić o ciekawe elementy dekoracyjne. Wprowadzając nutkę nowoczesności, uzyskamy niemalże designerski styl, a dzięki zastosowaniu drewnianych dodatków i świeżych kwiatów mamy możliwość stworzenia wnętrza cechującego się przytulnością i bardzo rodzinnym klimatem. Ostateczny wygląd kuchni to kwestia bardzo indywidualna i to jest właśnie najpiękniejsze – w urządzanie kuchni w każdym przypadku możemy włożyć kawałek serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner