Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogGlamour we wnętrzach – postaw na kryształowe żyrandole

Glamour we wnętrzach – postaw na kryształowe żyrandole

Każde wnętrze powinno być zaprojektowane tak, aby uwzględniać styl życia jego mieszkańców. Poza rozwiązaniami technicznymi jak układ funkcjonalny mieszkania ważnym elementem jest dopasowanie mebli, oświetlenia i dodatków.

Czym jest styl Glamour?

Jest to jeden z najbardziej gorących trendów w projektowaniu wnętrz. Łączy w sobie elementy mebli klasycznych jak i nowoczesnych. Najczęściej w meblach możemy odnaleźć elementy inspirowane latami 40-tymi oraz 50-tymi. W świecie Glamour musi iskrzyć i lśnić! Luksusowe wnętrza pełne przepychu w materiałach, ale prostej formie idealnie dopełniają kryształowe żyrandole.

Jaki żyrandol wybrać?

Wybór kryształowego oświetlenia nie jest łatwy. Wpływ ma wiele czynników takich jak: kubatura wnętrza, meble, kolor ścian, ilość naturalnego światła. Najważniejszym kryterium jest oczywiście wysokość pomieszczenia. Żyrandol, który jest zawieszony zbyt blisko sufitu nie wygląda efektownie. Sprawia wręcz wrażenie, że został „na siłę wciśnięty”. W miejscu gdzie przechodzimy idealnie kiedy jest zawieszony tak, aby pod nim pozostało około 190-200 cm wolnej przestrzeni. Jedynym wyjątkiem jest przedpokój, zwłaszcza okolice drzwi wejściowych. Tutaj zaleca się zawieszenie wyżej, najlepiej pozostawić około 220-230 cm. W jadalni nad stołem możemy z kolei zawiesić żyrandol niżej. Projektanci proponują około 80-90 cm centralnie nad stołem. Częstym pytaniem jakie słyszymy, to czy jest możliwe skrócenie lub wydłużenie łańcucha i przewodów? Oczywiście ! Jeśli zmiana jest możliwa technicznie to nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem żyrandola do potrzeb klienta.

Nowoczesny żyrandol we wnętrzu glamour

Dla osób, które wolą bardziej nowoczesny twist w aranżacji swojego mieszkania możemy zaproponować również kryształowe oświetlenie w bardziej współczesnej formie. Przepiękny prosty kształt, opływowe eleganckie formy, wszystko jednak w duchu glamour, czyli pełen blask. Zabudowana forma cudownie rozprasza światło, sprawiając, że cała lampa mieni się tęczowymi kolorami. Zawieszki kryształowe mogą mieć klasyczny szlif lub zupełnie nową, fantazyjną formę.

Klasyczny żyrandol we wnętrzu glamour

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się żyrandole klasyczne – świeczkowe w złotym wykończeniu. Pasują one zarówno do wnętrz barokowych, klasycznych, ale również możemy je odnaleźć w nowoczesnych aranżacjach. Są one nieodłącznym elementem wystroju glamour.
Precyzyjne szlify w szkle kryształowym sprawiają, że mienią się tysiącami barw. Produkcja kryształowych zawieszek wymaga nadzwyczajnych zdolności szklarza. Dlatego właśnie nasze żyrandole cieszą się tak dużą popularnością. Jakość wykonania, wysoki połysk oraz migotanie tęczy sprawiają, że przykuwają one uwagę każdego.
Wybierając żyrandol do aranżacji glamour na planie otwartym możemy z łatwością dobrać kilka modeli oświetlenia z tej samej rodziny szlifu kryształu. Dzięki temu otrzymamy bardzo elegancie, spójne wnętrze.
Jeśli zależy nam na czymś zupełnie nowym i świeżym, możemy zamówić zawieszki wykonane z kolorowego szkła. W ofercie znajdują się kryształy czarne, miodowe, rubinowe, kobaltowe oraz szmaragdowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner