Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
DodatkiKlasyczna bieliźniarka – zapomniany mebel

Klasyczna bieliźniarka – zapomniany mebel

Jeszcze nasze babcie pamiętają czym były i do czego służyły w domach bieliźniarki. Nazwa ówcześnie jest dość myląca, ponieważ kojarzy się z bielizną osobistą. Natomiast klasyczna bieliźniarka służyła do przechowywania bielizny pościelowej, obrusów, serwet. Najczęściej był to mebel o wysokości około 150 cm i szerokości 100 cm. W większych domach mogły być wysokie jak szafy ubraniowe. Wewnątrz znajdowały się półki i szuflady. Obecnie rolę bieliźniarki przejęły stylowe witryny, kredens oraz bufet. Widzimy coraz większe zainteresowanie klasycznym wystrojem w tym typowymi bieliźniarkami. Włoscy producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują różne modele oraz możliwość indywidualnego doboru koloru i wykończenia. Meble są wzorowane na antykach z dbałością o każdy detal.

Jeśli bieliźniarka musi spełniać różne funkcje mebla w salonie wybierzmy szafę z witryną. Doda to lekkości i dodatkowo da przestrzeń na przechowywanie ozdobnych elementów jak kieliszki lub porcelana. 

Jeżeli bieliźniarka ma być ustawiona w przedpokoju powinna zajmować jak najmniej powierzchni. Umiejscowienie jej w tym miejscu sprawi, że wszyscy domownicy będą mogli swobodnie z niej korzystać.  Wybierzmy mebel płytki na tyle, aby nie zajmował przestrzeni. Z delikatnymi uchwytami przylegającymi do drewna, by komfortowo przy niej przechodzić. Dodatkowo na jej blacie możemy ustawić dekoracje lub zawiesić nad nią lustro.

Jeśli wolimy niższy mebel, możemy wybrać klasyczną komodę. Rewelacyjnie spełni swoje zadanie jako bieliźniarka. Jej niewielkie wymiary pozwalają na ustawienie jej w dowolnym miejscu. Może służyć zarówno jako mebel dodatkowy w jadalni lub nawet jako szafka pod telewizor. Świetnie też będzie wyglądać w klasycznej łazience. Na blacie możemy ułożyć koszyki z kosmetykami a dodając niewielki puf stworzymy toaletkę.

Przy dużej ilości ręczników oraz pościeli najlepszym wyborem będzie wysoka szafa z mnóstwem półek wewnątrz. Szafy dodatkowo pomogą nam w posegregowaniu bielizny. Tego rodzaju mebel najlepiej ustawić w sypialni obok szafy ubraniowej.  W jadalni, w rogu możemy wysoką bieliźniarkę, a obok niższy bufet. Razem stworzą spójny wystrój klasycznego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner