Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogKlasyczna wersalka – mebel na lata

Klasyczna wersalka – mebel na lata

Zdarza się, że jedno pomieszczenie pełni kilka funkcji. Warto wybrać do niego meble wielofunkcyjne o wysokiej jakości. Jednym z naszych klasyków jest tradycyjna wersalka w dwóch odsłonach. Wersalki kojarzą się nam z minioną epoką i czymś co nie może być już modne. Nic bardziej mylnego! Wersalki powróciły i to w wielkim stylu, a ich stylowa, klasyczna odsłona sprawdzi się nawet w niewielkich wnętrzach. Dzięki swojej funkcjonalności, wysokiej jakości wykonania, najlepszym materiałom posłuży nam wiele lat i będzie zawsze wyglądać perfekcyjnie.

Wersalka Lirka i wersalka Berger

W naszej ofercie znajdziemy dwa modele wersalek pod nazwami Lirka i Berger. Są one bliźniaczo podobne i różnią się zaledwie jednym szczegółem, jakim są boki, tak zwane „uszy”, które widzimy w wersalce Berger. Pozostała konstrukcja mebla pozostaje niezmieniona w obu wersjach. Mamy tutaj niewielkie podłokietniki, o szerokości zaledwie 15 cm. Ich delikatne wywinięcie podkreślone zostało poprzez platki wykonane z litego drewna bukowego oraz delikatne marszczenie tkaniny. W zależności od grubości tkaniny może się ono różnić od siebie ilością plis. Jako, że są to meble robione ręcznie na indywidualne zamówienie, mamy pewność, że dostaniemy unikatowy mebel.

Konstrukcja wersalki

Stelaż wersalki, zarówno w modelu Lirka jak i Berger, wykonany został z litego drewna bukowego. Konstrukcja jest zaprojektowana tak, aby cały mebel mógł służyć zarówno jako komfortowa, codzienna sofa oraz jako łóżko, również do codziennego spania. Na siedzisku oraz oparciu zastosowano nie tylko samą gąbkę wysokiej jakości, ale również sprężyny. Dzięki temu otrzymujemy odpowiednie podparcie naszego kręgosłupa podczas snu czy siedzenia. Dodatkowym atutem jest pojemnik na pościel, w którym bez problemu zmieścimy kołdrę oraz poduszki.

Dopasowanie do potrzeb klienta

Znaczna część mebli z naszej oferty ma możliwość zmiany koloru wybarwienia drewna oraz tapicerki. W wypadku naszych wersalek możemy zmienić dodatkowo wymiar! Możemy poszerzyć, zwęzić, podwyższyć, skrócić. Dodać pikowanie. Do wyboru jest również możliwość przeszycia kedrą na łączeniu tkanin. To łączenie dodatkowo dzieli nam siedzisko oraz oparcie na trzy części. Podkreślając delikatne łuki na w górnej części oparcia. Jeśli nie chcemy mieć tak dużo widocznego drewna, platki idące od podłokietników poprzez dół, mogą zostać pokryte tkaniną. Jest to idealne rozwiązanie kiedy mamy bardzo nietypowy odcień mebli w pokoju i nie możemy dobrać niczego pasującego. Dodatkowym elementem jest kotara wykonana z tkaniny obiciowej, której zadaniem jest zasłonięcie tyłu wersalki. Aby ochronić podłokietniki przed szybkim zabrudzeniem się, warto domówić specjalne ochraniacze, które w każdej chwili będziemy mogli uprać.

wersalki

Tkaniny

Wygląd wersalek jest w największym stopniu zależny od tkaniny jaką zostaną obite. Do wersji minimalistycznej najlepiej będzie pasować French Velvet lub Jimmy. Wytrzymałe welury przetrwają wiele lat, a ich intensywne barwy dodadzą koloru i życia we wnętrzu. Jeśli wolimy kwiatowe desenie, to nasza nowość tkanina Remba w angielskim stylu będzie idealna. Pastelowe kwiaty na delikatnym tle będą przyciągać wzrok i stworzą romantyczną atmosferę. Do odważniejszych i zdobnych wnętrz doskonała będzie niezawodna tkanina Kamenka lub Amelia. Mnóstwo złota, srebra, wyraziste kolory i duże, bogate medaliony to jest to co je wyróżnia. Obok takiej wersalki nikt nie przejdzie obojętnie.

Tkaniny

Niezależnie czy wolimy wzory proste czy bardzo barokowe, zdobne. Wersalka, którą stworzymy wspólnie będzie wyjątkowym modelem, jedynym w swoim rodzaju. Jej wszechstronność sprawia, że sprawdzi się w salonie, w gabinecie lub dodatkowym pokoju dla gości. Jej niewielkie gabaryty pasują nawet do mniejszych mieszkań. Komfort siedzenia oraz sprania, wysokiej jakości gąbki i sprężyny, do tego precyzja i jakość wykonania to największe zalety naszych wersalek Lirka oraz Berger.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner