Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogKlasyczny stół na rodzinne przyjęcia

Klasyczny stół na rodzinne przyjęcia

Jeśli poszukujesz dużego, rodzinnego stołu, który pomieści więcej niż 8 osób to idealnie trafiłeś. Wybór jest naprawdę ogromny. Warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. Na ile osób planujemy organizowanie przyjęć, ale również czy stół będzie używany w ciągu roku? Jeśli tak, to dla jakiej liczby domowników? Poza tymi parametrami warto dokładnie zmierzyć pomieszczenie gdzie ma stanąć. Pamiętajmy, że oprócz stołu mamy również krzesła, które zajmują część przestrzeni, i warto zadbać, żeby każda osoba mogła komfortowo przy nim biesiadować. Poniżej przedstawimy kilka najbardziej interesujących modeli.

Stół P – ponadczasowa klasyka

Jeden z naszych najbardziej rozpoznawalnych stołów. Charakteryzuje się bardzo oryginalnym wyglądem, który pasuje do klasycznych wnętrz. Jego największą zaletą jest blat, który ma aż 117 cm szerokości. Dzięki temu pomieścimy zarówno talerze gości jak i duże półmiski na środku. Blat jest rozsuwany i ze środka wyciągamy dodatkowe wkładki. Każda z nich ma aż 60 cm szerokości. Przy tym stole warto zaglądnąć również pod blat. Znajdziemy tam przepiękne kolumnowe nogi z widoczną kulą przyciągającą wzrok. Nogi stołu połączone zostały krzyżakiem, który spina całą konstrukcję. Stół P możemy zamówić w dwóch wymiarach 180×117 lub 300×117. Dodatkowo każdy z nich ma 4 wkładki, co po pełnym rozsunięciu daje nam odpowiednio aż 420 cm lub 540 cm. Idealnie dla 16 lub 20 osób.

Stół LE M1395 – elegancja, która przyciąga oko

Definitywnie jest to jeden z najpiękniejszych stołów w ofercie. Cudowna linia blatu oraz misternie wykonane rzeźbienia na drewnianych nogach. Może być w całości w odcieniu orzecha, lub dodatkowo na elementach rzeźbionych oraz frezowaniu pod blatem możemy wykonać złocenie. Stół LE M1395 ma unikatowe rozsuwanie. Część blatu wraz z nogami przesuwany i w powstałej przestrzeni umieszczamy wkładkę. Głębokość blatu jest tutaj również bardzo wygodna i wynosi 101 cm. Stół dostępny jest w dwóch wymiarach 161×101 cm lub 201×101, posiada dodatkowe 2 wkładki po 39 cm każda. Przy największym rozsunięciu (na 279 cm) może usiąść do 12 osób.

Stół LE M1784 – od małego do dużego

Wyjątkowy stół, którego zaletą jest tym razem niewielki wymiar pierwotny. Jest to zaledwie 100×100 cm. Idealny dla 4 osób na co dzień, a od święta możemy go rozsunąć aż do 300 cm (pomieści 12-14 gości). Aby stół był bardziej stabilny dołączone są dodatkowe nóżki, które umieszcza się na środku pod blatem. Bardzo prosta forma sprawdzi się w klasycznym wnętrzu jak i bardziej nowoczesnym. Stół LE M1784 może być wybarwiony w 10 odcieniach orzecha, antycznej czereśni lub wersji kornikowanej i postarzanej. Wolicie jasne barwy? Tutaj możemy polakierować na 10 odcieni od klasycznej bieli, poprzez ciepłe kremy aż do szarości i przygaszonego różu.

Stół LE M1806 – okrągły stół też może być duży

Okrągłe stoły mają najczęściej zaledwie jedną wkładkę, ale nie ten model. Mamy tu kwintesencję włoskiego rzemiosła. Jeśli szukamy stołu, który będzie zachwycać kunsztem wykonania to ten model spełni wszystkie nasze oczekiwania. Zacznijmy od rozmiaru stołu, który jest dość imponujący. Po złożeniu mamy okrąg o średnicy 140 cm. Stół rozkłada się do aż 260 cm, mamy dwie wkładki po 60 cm każda. Przy stole LE M1806 usiądzie od 10 do 12 osób. Głęboki blat (140 cm) pomieści talerze jak i półmiski z potrawami. I właśnie blat jest największą atrakcją tego stołu. Ręcznie wykonana intarsja z różnych gatunków drewna. Każdy element jest wycinany przez włoskiego rzemieślnika. Ponieważ jest to żywy materiał, każdy stół ma unikalne usłojenie oraz kolorystykę.

Stół Modigliani – zachwycający w każdym detalu

Stół jadalniany najwyższej klasy to bez wątpienia model z kolekcji Modigliani. Wyjątkowo na dwóch kolumnach zdobionych złotymi detalami. Złoto dodatkowo jest patynowana, aby nadać mu ekskluzywny charakter. Tutaj również blat jest największą ozdobą. Delikatna linia boków w formie fali oraz ścięte krawędzie ozdobione rtakże złotem. Blat to połączenie kilku gatunków drewna. W jaśniejszej ramie znajdujemy misternie ułożony promienisty wzór, powtarzający się również w pozostałych meblach w tej kolekcji. Do wyboru mamy kilka konfiguracji wymiarów. Największy ma po złożeniu 200 x 110 cm i dodatkowo 2 wkładki po 50 cm każda. Zyskujemy stół o wymiarze 300×110, który bez problemu pomieści nawet 14 osób. Dbałość o każdy najmniejszy szczegół sprawia, że ten stół będzie zachwycać wszystkich naszych gości.

Każdy z tych stołów jest niepowtarzalny. Kunszt wykonania połączony z unikatowym projektem wyróżni naszą jadalnię na tle innych. Delikatne intarsje lub rzeźbienia dodają klasy oraz elegancji. Użycie szlachetnych gatunków drewna, certyfikowanych lakierów i bejc oraz szlagmetalu sprawia, że są to użytkowe dzieła sztuki. Warto do takiego stołu dobrać odpowiednie krzesło lub krzesło z podłokietnikami. Cały zestaw sprawi, że wspólne świętowanie w gronie rodziny i przyjaciół będzie czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner