Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogMeble Chesterfield styl, który pasuje do każdego wnętrza

Meble Chesterfield styl, który pasuje do każdego wnętrza

Sofa oraz fotele Chesterfield to ikony mody w świecie mebli i aranżacji wnętrz. Ich charakterystyczną cechą są guziki, które tworzą liczne pikowania na oparciach oraz siedzisku. Drugim znakiem rozpoznawczym jest równa wysokość oparcia siedziska oraz bocznych podłokietników, które są zaokrąglone. Chesterfield kojarzy się z elegancją, dobrym stylem i angielskimi dżentelmenami.

Pierwowzór powstał w Anglii na początku XIX wieku na zlecenie angielskiego hrabiego. Wykonywany był jedynie w dwóch kolorach – czarnym i brązowym, ze skóry licowej. Obecnie projektanci umieszczają tego typu meble w pomieszczeniach eklektycznych, jednak ich wzór pasuje do każdego stylu, dlatego warto poznać ich historię i lepiej się im przyjrzeć.

Historia mebli skórzanych Chesterfield'ów

Sofy i fotele prawdopodobnie swoją nazwę zawdzięczają hrabiemu Chesterfield – Philipowi Stanhope, który to w XVIII wieku zlecił rzemieślnikowi wykonanie mebla, który nie będzie gniótł ubrań. Fotel miał być nie tylko wygodny, ale też zapewniać odpowiedni odpoczynek dla dżentelmena i pozwalać na siedzenie z wyprostowanymi plecami. Prototyp okazał się ideałem, a z biegiem czasu nie tracił na swoich walorów, a wręcz przeciwnie tylko zyskiwał. Wnętrzarska spuścizna Philipa Stanhop’a zyskała miano wyszukanego i wytwornego stylu. Fotele i sofę zaczęto umieszczać we wszystkich londyńskich klubach dla dżentelmenów, a wraz z rozrastaniem się Imperium Brytyjskiego meble rozprzestrzeniły się po całym świecie.

Sofa Chesterfield dziś

Styl Chesterfieldpoczątkowo był stałym elementem wyposażenia wnętrz epoki wiktoriańskiej. Dawniej sięgali po niego arystokraci oraz wysoce postawieni urzędnicy. Obecnie dostępny jest dla wszystkich – co więcej dzięki ponadczasowej formie idealnie współgra z wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym, glamour, loftowym czy minimalistycznym, które lubią nietuzinkowe połączenia. Sofy i fotele umieszczone w otoczeniu prostych dodatków mogą być kluczowym punktem i grać pierwsze skrzypce. W ofercie salonów Rad-Pol można znaleźć klasyczne meble do salonu Chesterfield w nowoczesnej formie, od całkiem niskich, po wysokie. Wybrane komplety różnią się od siebie szerokością i głębokością siedziska czy wysokością oparcia. Do wyboru są różnego rodzaju obicia. Od skórzanych poprzez welurowe.

Fenomen stylowych Chesterfield'ów

Innowacyjność mebli Chesterfild polega na tym, że świetnie prezentują się w salonie jak i gabinecie, pokoju dziennym czy biurze. Dzięki nim każde pomieszczenie, w którym się znajdą, zyska charakter i „pazur”. Łączą w sobie elegancję, klasykę oraz wysoką jakość wykonania. Dzięki temu są najczęściej wybieranymi modelami mebli w wielu stylowych mieszkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner