Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogMeble gabinetowe, jakie wybrać?

Meble gabinetowe, jakie wybrać?

Ostatnio praca w domu stała się codziennością, dlatego miejsce do pracy powinniśmy urządzić w sposób modny i wygodny. Gabinet, bo o nim mowa powinien być wyposażony w odpowiednie meble i oświetlenie. W żadnym gabinecie z pewnością nie powinno zabraknąć wygodnego fotela, dużego biurka oraz regału, który pomieści wszystkie niezbędne dokumenty jak i książki. Nie zapominajmy też o świetle. Odpowiednio dobrane lampy jak i żyrandole powinny być dostosowane do długiej pracy biurowej.

Gabinet można urządzić w każdym dowolnym pomieszczeniu jak i stylu, najważniejsze, aby jego wystrój nawiązywał do całości. Jak zaaranżować dobrze biuro w domu? O czym w szczególności powinniśmy pamiętać oraz jakie elementy wyposażenia wybrać? Podpowiadamy!

Jak dobrze urządzić gabinet?

Dobrze urządzony gabinet to taki, w którym panuje porządek oraz jest stylowy. To nie tylko miejsce pracy, ale też nasza wizytówka firmy.To tu omawiamy najważniejsze rzeczy z klientami, przyjmujemy gości. W Rad-Pol znajdziecie wiele kolekcji mebli gabinetowych, które doskonale sprawdzą się w Waszym domowym biurze.

Jakie kolory do gabinetu wybrać?

Urządzając gabinet warto zwrócić uwagę na kolory. Miejsce naszej pracy powinno sprzyjać kreatywnemu myśleniu, wyciszeniu, a także skupieniu. Dlatego, unikajmy krzykliwych i intensywnych barw, które będą działać na nas z odwrotnym skutkiem. W gabinecie najlepiej sprawdzi się biel, szarość, ale i pastele. W tym wypadku sięgnijmy po tapety. W salonach firmowych Rad-Pol znajdziecie ich szeroki wybór. Zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Pamiętajcie, że możecie wytapetować jedną ścianę lub wszystkie. Unikajcie ciemnych tapet, które wieczorami i późnym popołudniem będą wywoływać zmęczeni oraz poczucie senności.

Jakie meble do gabinetu kupić?

Jest to bardzo ważny aspekt. Bez względu na to czy zdecydujecie się na styl klasyczny czy bliżej Wam będzie do nowoczesnego wybierzcie wygodę. Pamiętajcie również, że Wasze meble do gabinetu powinny pasować do całości stylu w jakim został urządzony Wasz cały dom. Najważniejszymi meblami będą: biurko, fotel i regał. W przypadku tego pierwszego postawcie na duży i szeroki blat, im więcej miejsca będziecie mieć dla siebie tym lepiej. Jeśli pracujecie na dużej ilości dokumentów, zwróćcie szczególną uwagę na szafki. Wszystkie niezbędne rzeczy do pracy powinniście mieć pod ręką. Wybierając fotel czy krzesło do pracy, upewnijcie się, że jest miękkie i ma regulację wysokości, tak abyście mogli dostosować je do swojego wzrostu. Pomyślcie też czy nie chcielibyście, aby Wasz fotel był wyposażony w podłokietniki. W końcu to Wy sami dobieracie swoje meble do pracy. Zadbajcie o swoją wygodę. W gabinecie przechowujemy też dużo książek, warto aby regał, który do niego dobierzecie był pojemny, miał dużo szafek i półek. Otwarty czy zamknięty tutaj decyzja zależy tylko od Was. Jeżeli macie miejsce pomyślcie o kąciku, w którym będziecie mogli przyjmować gości czy klientów. Sofa, dwa fotele oraz stolik kawowy będą doskonałym rozwiązaniem. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi Wasi goście i wy poczujecie się swobodnie i będziecie mogli prowadzić mniej oficjalne spotkania.

Jakie oświetlenie do gabinetu nabyć?

Zanim wybierzecie modną i ładną lampkę do gabinetu zastanówcie się jakie funkcje powinna spełniać. Z pewnością powinna dbać o Wasz wzrok i dawać Wam odpowiednie światło, które nie będzie męczyć oczu. Lampka do gabinetu powinna być lekka i mieć możliwość dowolnego jej przenoszenia. Zwróćcie uwagę na długość sznura, najlepiej gdy będzie on miał 1,5 – 3m. Regulacja światła, a w szczególności jego intensywność, sprawdźcie czy w wybranej przez Was lampce znajduje się taki mechanizm. Jasne najlepiej sprawdzi się do długiej pracy przy biurku, ciemniejsze będzie idealne do przeprowadzania rozmów. Jesteście praworęczni? Postawcie lampkę po Waszej lewej stronie. Podpisując dokumenty nie będziecie sobie zasłaniać źródła światła. Wolicie pisać lewą ręką, postawcie lampkę po prawej stronie. Jeżeli już wybierzecie odpowiednie miejsce na Waszym biurku dla lampki gabinetowej to ustawcie ją tak, aby odległość od żarówki do miejsca mającego być w świetle wynosiła 35cm. Tylko wówczas Wasze oczy nie będą się męczyć, a miejsce pracy będzie dobrze doświetlone. W  gabinecie powinno znaleźć się również górne światło w postaci żyrandola – żyrandole klasyczne. Rozjaśni cały pokój i będzie stanowić dodatkowe źródło światła. Tak jak w przypadku ścian tak i oświetlenia, kolor ma znaczenie.  Tu również postawmy na klasyczne kolory abażurów – białe, zielone, kremowe, granatowe będą idealnie nadawać się do pracy. Żarówka zaś powinna mieć naturalny kolor zabarwienia, który to będzie zbliżony swoim odcieniem jak najbardziej do światła dziennego.

żyrandol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner