Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogPraktyczny i zarazem stylowy przedpokój – jakie meble wybrać?

Praktyczny i zarazem stylowy przedpokój – jakie meble wybrać?

Aranżacja przedpokoju jest kluczowa przy projektowaniu wnętrza domu lub mieszkania. Jest to obszar, przez który przechodzimy kilkanaście razy w ciągu dnia. Dlatego też musi być bardzo praktycznie urządzony. Każdy mebel powinien być przemyślany.

Wieszaki i haczyki

Przedpokój można podzielić na kilka stref. Pierwszą z nich jest część gdzie zostawiamy odzież wierzchnią. Najczęściej możemy spotkać wieszaki ścienne, mogą znajdować się na małym pojedynczym panelu lub na większym sięgającym od podłogi i zabezpieczającym ścianę przed zabrudzeniem oraz wodą. Dodatkowo możemy zamontować półkę nad haczykami, przyda się, aby odłożyć czapkę lub torebkę. Przy większej powierzchni możemy wybrać wolno stojący wieszak na ubrania. Dzięki swojej szerokiej podstawie i obrotowym elementom, są bardzo praktyczne. Dodatkowo nie musimy ochraniać ściany, gdyż ubrania nie mają z nią styczności. Takie wieszaki są wykonane z litego drewna.

Panele modułowe

Jeśli chcemy wyodrębnić strefę wejścia od reszty przedpokoju lub mieszkania warto wybrać panele modułowe. Posiadają one różne szerokości jak i wyposażenie. Panel może być w całości drewniany lub lustrzany. Innymi elementami uzupełniającymi są półki, szafki na buty, skrzynie, szafy oraz półki z oświetleniem. Największą zaletą jest możliwość skomponowania swojego zestawu. Co więcej dodatkowe półki lub szafki nie są bezpośrednio montowane do ściany tylko do panelu. Dzięki temu nie niszczymy ściany i możemy w dowolnej chwili zmienić zestawienie w swoim przedpokoju.

Szafki na buty

Wolno stojące szafki na buty są bardzo przydatne przy niewielkich przedpokojach, gdzie ciężko zmieścić szafę na ubrania. Możemy podzielić je na dwie kategorie. Pierwszą z nich są szafki w których przechowujemy obuwie w pionie. Są one dość płytkie, dlatego warto wybrać te wyższe, gdzie wejdzie znacznie więcej par obuwia. Dzięki możliwości wyboru wybarwienia drewna dopasujemy je do naszego wnętrza. Jeśli chcemy schować buty z wysoką cholewką lub obcasami wybierzmy komodę gdzie mamy półki. Tego typu meble są głębsze, ok. 40 cm. Ale dzięki temu zmieścimy w nich różne modele obuwia.

Siedziska

Bardzo wiele osób poszukuje małych stylowych siedzisk do przedpokoju. Mamy kilka rodzai spośród, których każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Małe pufy z delikatnie rzeźbionymi nóżkami są wygodne i lekkie, łatwo możemy je przesuwać i chować np. pod konsolką. Ławeczki są już dłuższe i cięższe, mogą posiadać drewniane lub tapicerowane podłokietniki. Dwie osoby jednocześnie mogą na niej przysiąść lub możemy położyć obok siebie np. torebkę. Ciekawym rozwiązaniem są siedziska połączone z szafką. W szufladzie schowamy rękawiczki, klucze, pastę do butów. Oparcie w siedzisku ochroni ścianę przed zabrudzeniem. Są one bardzo ozdobne i przykuwają uwagę zaraz na wejściu.

Konsolki z lustrem

Jeśli zależy nam na piorunującym efekcie na wejściu wybierzmy rzeźbioną stylowa konsolkę i lustro. Konsolki posiadają przeróżne formy, wymiary oraz dekoracje. Możemy wybrać prostą formę z zaokrąglonymi bokami. Taki model będzie idealny przy małych przedpokojach, lub na ścianie pomiędzy drzwiami. Większe konsole z bardzo ozdobnymi lustrami pokrytymi złotem lub srebrem są idealne na większe hole. Dzięki dużej tafli lustra powiększają przestrzeń.

Mając szeroki wybór różnego rodzaju mebli możemy mieć problem z podjęciem decyzji co wybrać. Jak ustawić swoją przestrzeń, żeby była praktyczna i stylowa. Warto skorzystać z pomocy naszych doradców, którzy pomogą wybrać odpowiedni mebel lub całą zabudowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner