Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogStylowe wypoczynki tapicerowane skórą naturalną

Stylowe wypoczynki tapicerowane skórą naturalną

Meble skórzane są luksusowe, pięknie i niezwykle trwałe. Odpowiednie wyprofilowanie siedziska oraz oparcia w połączeniu z najwyższej jakości skórą naturalną dają mebel, który będzie nas zachwycać przez wiele lat. Największą zaletą mebli skórzanych jest łatwość w utrzymaniu ich w czystości. Odpowiednie preparaty używane zgodnie z zaleceniem producenta, ale przede wszystkim zgodne z rodzajem skóry gwarantują ich nieskazitelny wygląd każdego dnia. Skórzane sofy są lepszym rozwiązaniem dla alergików niż te obite tkaniną, ponieważ nie przetrzymują pyłków, sierści zwierząt oraz roztoczy.
Stylowe wypoczynki tapicerowane skórą naturalną

Sofy w stylu klubowym

Ekskluzywna sofa obita skórą naturalną z głębokim pikowaniem oraz niskim oparciem. Sofy klubowe są naprawdę kultowe. Ten klasyczny mebel można odnaleźć na całym świecie, poczynając od prywatnych mieszkań, poprzez lobby w najlepszych hotelach lub recepcje biurowe. Te meble są po prostu uniwersalne.

Chesterfield – to najbardziej klasyczny rodzaj sofy klubowej. Historia sięga już połowy XIX wieku. Nasz model sofy Chesterfield dostępny jest w trzech rozmiarach: sofa 3 osobowa (225 cm), sofa 2,5 osobowa (205 cm) oraz sofa 2 osobowa (185 cm). Do zestawu możemy również dobrać fotel (105 cm). Warto zwrócić uwagę, że niezależnie od wielkości ten model ma zawsze dwie wygodne poduchy na siedzisku. Dostępna jest również z funkcją spania.

Eva – model zbliżony designem do Chesterfielda. Ma delikatniejsze pikowanie, widoczne zwłaszcza na dole sofy pod poduszkami na siedzisku. Siedzisko ma z kolei 3 poduszki (w sofie 3 osobowej, jej szerokość to 224 cm) i 2 poduszki (w sofie 2 osobowej o szerokości 178 cm). Dostępna jest także z funkcją spania.

Serena – klubowa sofa o największej szerokości, 3 osobowa mierzy aż 292 cm. Proste wykończenie dołu sofy oraz oryginalne podłokietniki wyróżniają ją spośród typowych sof klubowych. Jedna duża poducha na siedzisku jest lekko wyprofilowana dając wrażenie przytulności. Warto zestawić ją z fotelem, można także dobrać wygodną funkcję spania.

Klasyczne wypoczynki

Są to jedne z najbardziej wygodnych sof klasycznych. Mają wysokie zagłówki i stosunkowo niewielką szerokość w porównaniu z modelami klubowymi, w których dominują masywne podłokietniki. Drewno jest elementem jedynie ozdobnym i podkreślającym linię całego mebla.

Exodus – jeden z najwygodniejszych zestawów. Wyprofilowane oparcie sprawia, że odpoczynek jest na najwyższym poziomie. Opływowe linie drewnianej ramy zwracają szczególną uwagę. Zaleta tego kompletu są niewielkie wymiary dzięki płytkim podłokietnikom. Sofa 3 osobowa ma szerokość 188 cm, a 2 osobowa 138 cm. Oprócz fotela możemy również dobrać puf. Sofy mogą być wyposażone w funkcję spania.

Milena – W tym modelu uwagę zwracają przeszycia skóry. Dzięki łączeniu wielu fragmentów zyskujemy niezwykle wygodny mebel. Delikatne rzeźbienia drewna podkreślają całość. Sofa dostępna jest w 3 wymiarach: 3 osobowa (192 cm), 2 osobowa (167 cm lub 142 cm). Sofy mogą mieć dodatkowo funkcję spania.

Belle Epoque – wyjątkowy model. Bardzo prosta forma, podkreślona przez drewniane elementy. W skład tej kolekcji wchodzi sofa 3 osobowa, 2 osobowa (w 2 wymiarach), fotel, ale także narożnik, który możemy zbudować z wybranych modułów. Może być on złożony z połączonych sof 3 osobowych lub 2 osobowych, według preferencji zamawiającego. Oczywiście możemy go również wyposażyć w funkcję spania.

Stylowe wypoczynki z rzeźbionym drewnem

W tego rodzaju wypoczynkach dominuje drewno. To ono ma grać główną rolę. Mocne rzeźbienia w naturalnym drewnie dodają charakteru i nadają ton całemu wnętrzu. Te sofy i fotele mają przede wszystkim robić wrażenie. Są idealne jako meble wypoczynkowe w salonie do przyjmowania gości. Aby nadać osobowości meblom warto dodać głębokie pikowanie, które podkreśli strukturę skóry naturalnej.

Sofa 614/K – pół-okrągła sofa o wyjątkowym wyglądzie przyciąga oko. Jest bardzo elegancka i reprezentacyjna, idealnie sprawdzi się w lobby recepcyjnym. Drewniana rama może być w odcieniach orzecha, mahoniu lub bieli/kremu ze złoceniem lub srebrzeniem. Jeśli zależy nam na podkreśleniu barokowego stylu, możemy pokryć drewno płatkami szlagmetalu w kolorze złota lub srebra.

Sofa 127/K – bardzo klasyczny model z delikatnym rzeźbieniem. Wyjątkowo wysokie oparcie zapewnia wygodę. Niewielkie wymiary sofy ( szerokość to zaledwie 198 cm) sprawdzą się w niewielkim salonie lub gabinecie. Tak jak sofa 614/K może mieć różne wybarwienie drewna. Warto zwrócić uwagę na wykończenie przy krawędzi gdzie łączy się materiał z drewnem. Mamy tam taśmę gwoździkową, która nie tylko pełni funkcję praktyczną, czyli dodatkowe wzmocnienie tapicerowania, ale przede wszystkim jest ozdobą podkreślająca luksusowy mebel wykonany ręcznie.

Włoskie skóry użyte przy produkcji sof i foteli są bardzo miękkie i delikatne w dotyku. Jest to niezmiernie ważne, gdyż dzięki temu wszystkie profilowania są bardzo wygodne i dopasowują się do kształtu ciała. Gąbki, pasy i sprężyny są najwyższej jakości i zwiększają komfort siedzenia, ale także przetrwają w idealnej formie wiele długich lat. Przy zakupie skórzanego zestawu wypoczynkowego weźmy pod uwagę konieczność impregnacji skóry. Jest to niezwykle istotne. Wypoczynki wykonane w skórze naturalnej to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie przeminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner