Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogCzym charakteryzuje się włoski styl?

Czym charakteryzuje się włoski styl?

Jeśli planujesz stworzyć wyrafinowane wnętrze, które będzie ponadczasowe i zarazem wygodne, to najlepiej wybrać luksusowe włoskie meble. Włoscy producenci zwracają szczególną uwagę na materiały z których wykonywane są meble, jak i na jakość. Każdy mebel jest ręcznie wykańczany, tak aby zapewnić nam najbardziej ekskluzywny produkt.

Niepowtarzalny styl włoski

Włochy słyną z designu. To właśnie z tego kraju pochodzą najlepsi malarze, architekci, projektanci wnętrz, mebli, dodatków i tkanin. Wyznaczają oni trendy, które rządzą całym światem, świetnym przykładem są targi w Mediolanie, gdzie możemy podglądać designerskie nowości. Meble wykonane we Włoszech zawsze uważane były za produkt luksusowy i ekstrawagancki.

Styl włoski tak naprawdę nie ma jednoznacznego nurtu. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Poczynając od stylu barokowego, pełnego cudownych rzeźbień ociekających złotem, a kończąc na nowoczesności, prostych liniach i stonowanej kolorystyce.

Ważne jest dobranie odpowiednich proporcji oraz umiar. Urządzając wnętrze w stylu włoskim musimy położyć nacisk na wyeksponowanie wysokiej jakości mebli. Dodatki jak: obrazy, rzeźby, porcelana są jedynie uzupełnieniem. Nawet tkanina na meblach tapicerowanych powinna podkreślać linię i rzeźbę drewna. Zestawianie ze sobą prostych form, jak i delikatnych, obłych kształtów doskonale wpisuje się w ten trend.

Materiały, które znajdują się we wnętrzu powinny być jak najbardziej naturalne. Drewno orzecha, tulipanowca amerykańskiego, buku, do tego marmur, granit, szkło, mosiądz, złoto i srebro. Wszystko idealnie ze sobą połączone i ponadczasowe.

Najmniejsze detale tworzą efektowaną całość

Harmonia kolorów jest kolejnym kluczowym elementem. Dominujące orzechowe brązy doskonale łączą się z delikatnymi beżami, szałwiową zielenią lub szarością. Ważną kwestią jest, żeby wybrać trzy podstawowe, neutralne kolory i do nich delikatnie dopasowywać silniejsze akcenty np. energetyczną czerwień, intensywną fuksję czy słoneczną żółć. W ostatnich latach zimne biele są śmielej wypierane przez ciepłe beże i wanilie, które idealnie współgrają z naturalnym drewnem.

Dodatki również powinny być najwyższej jakości. Wybierzmy zdobioną ceramikę, marmurowe lub malachitowe rzeźby. Wnętrze możemy uzupełnić kryształami lub żyrandolami łączącymi mosiądz ze szkłem Murano. Takie lampy pokazują kunszt włoskich rzemieślników i podkreślą dobry gust właścicieli.

Włoski styl to połączenie kształtów, kolorów i wysokiej jakości materiałów. Harmonijne wnętrza z dobrze dobranymi meblami i dodatkami są ponadczasowe. Włoskie meble łączą w sobie elementy przeszłości i teraźniejszości. Klasyczne meble mogą wpisać się zarówno w stylowe, rustykalne jak i we współczesne wnętrze. Przy tak szerokiej ofercie na pewno znajdą się idealne meble, które będą współgrały z każdym wystrojem niezależnie od architektury czy lokalizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner