Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogKlasyczny stół z okrągłym blatem

Klasyczny stół z okrągłym blatem

Przy niewielkiej powierzchni jadalni ciężko zagospodarować miejsce tak, żeby było nie tylko komfortowo, ale również elegancko. Jeśli planujemy codzienne posiłki w gronie najbliższej rodziny warto wybrać odpowiedni stół. Kiedy jest on centralnym punktem pomieszczenia, gdzie często będziemy przy nim przechodzić, warto wybrać model z okrągłym blatem i na jednej nodze. Bardzo dobrym wyborem jest włoski stół o symbolu 4094, idealnie będzie pasować do wielu wnętrz klasycznych. Dzięki prostej formie i braku zdobień nie narzuca narracji we wnętrzu.

Wykonanie

Stół w całości wykonany jest we włoskiej fabryce. Ręczne dopracowanie każdego elementu sprawia, że jest on nie tylko ekskluzywnym meblem, ale również ponadczasowym. Blat fornirowany jest drewnem tanganika. Krawędź blatu dla wzmocnienia wykonana jest z litego drewna tulipanowca. Stabilna noga natomiast z litego drewna topoli. Całość bejcowana jest tak, żeby widoczne było usłojenie drewna. Dlatego każdy stół jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Kolory

Spośród naszych wybarwień można znaleźć klasyczny orzech włoski charakteryzujący się intensywnym odcieniem chłodnego brązu. Jest to najbardziej uniwersalny odcień pasujący do wielu różnych kolorów. Krzesła mogą być zarówno obite ciemniejszą jak i jaśniejszą tkaniną. Warto go również wybrać jeśli posiadamy meble w odcieniu dębu w domu. Ciemny orzech to elegancja w każdym calu. Zestawiony z jasną tapicerką krzeseł będzie przykuwać uwagę gości. W takim odcieniu stół wyda się bardziej nowoczesny. Chcąc ocieplić wnętrze wybierzmy czereśnię antyczną. Jej złoto ruda barwa cudownie mieni się w słońcu. Jasny odcień sprawia również, że uwidacznia się lepiej usłojenie drewna. Tapicerka krzeseł również powinna być w ciepłej tonacji. Sprawdzi się złoto, żółć, ale również intensywna, soczysta zieleń.

Różne rozmiary

Stół 4094 posiada dwa rozmiary blatu. Dla większego komfortu warto wybrać ten o średnicy 120 cm. Bez problemu pomieści 4 osoby, a dodatkowe miejsce na środku pozwoli na ułożenie wielu półmisków. Posiada dodatkową wkładkę o szerokości ok. 37 cm. Mniejszy o średnicy 100 cm będzie idealny jako stół w kuchni. Doskonały na poranne śniadania, które będą od teraz bardziej komfortowe. On również posiada dodatkową wkładkę, dzięki której zmieścimy dodatkowe 2 osoby. Wkładki są na stałe zamocowane pod blatem. Wystarczy rozsunąć połówki i delikatnie podnieść mechanizm. Następnie zsuwamy ze sobą łącząc pod blatem specjalnymi zaczepami. Pomimo rozsunięcia blat jest bardzo stabilny. A samo rozsuwanie jest proste i nie wymaga pomocy drugiej osoby.

Stół z okrągłym blatem to przede wszystkim ogromny komfort. Jedna stabilna noga sprawia, że możemy dowolnie manewrować krzesłami i ustawiać je naprawdę blisko siebie. Nie zawsze jest to możliwe przy stołach prostokątnych. Włoski mechanizm rozsuwania jest prosty w obsłudze i bardzo szybki. W kilka chwil możemy przyjąć kilku gości więcej. Jakość wykonania i szlachetność materiałów sprawiają, że będziemy się nim cieszyć przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner