Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogLuksusowe wnętrze – podpowiemy jak je urządzić

Luksusowe wnętrze – podpowiemy jak je urządzić

Przy projektowaniu luksusowego wnętrza najważniejszą rzeczą, od której powinniśmy zacząć, jest wybranie odpowiedniego stylu według własnego gustu. Na takiej bazie dobierzemy odpowiednie meble, oświetlenie oraz dodatki. Projektowanie nowego lub przerabianie starego domu powinno być przede wszystkim pasjonującą przygodą. Tworząc luksusowe wnętrze musimy zawsze pamiętać, że to my tam będziemy mieszkać i ma ono służyć nam, a nie odwrotnie.

Wysoka jakość materiałów

Eleganckie i luksusowe wnętrze to przede wszystkim najwyższa jakość materiałów. Czasem warto zainwestować w zaledwie kilka ekskluzywnych mebli by stworzyć oszałamiające wnętrze. Precyzja wykonania, szlachetność drewna, doskonałe proporcje są zauważalne od razu. Tanie odpowiedniki włoskich mebli, pomimo podobnego wyglądu różnią się mnóstwem szczegółów. Ulegają one także bardzo szybkiemu zużyciu, widoczne przetarcia tapicerki lub rysy w zbyt miękkim drewnie uwidaczniają się po bardzo krótkim czasie użytkowania. Luksusowe meble to kształt, design i jakość materiałów z jakich są zbudowane i wykończone.

Rozmieszczenie mebli

Przy aranżacji luksusowego wnętrza warto zastanowić się dłuższą chwilę nad odpowiednim doborem gabarytów mebli. Ścieżki poruszania się po pomieszczeniu podzielą nam strefy. Wpierw ustawmy duże meble. Warto, żeby każdy z nich miał odrobinę „oddechu” we wnętrzu. Sofa wciśnięta w róg wyda się za duża i nieforemna. Niektóre meble, poza funkcją praktyczną, pełnią bardzo ważną funkcję estetyczną. Podświetlone witryny rozjaśnią ciemny kąt, natomiast lustro w witrynie doda pomieszczeniu głębi. Bardzo ozdobne meble, z ornamentami bądź bogatym rzeźbieniem powinny być ustawione samodzielnie, tak by skupiać uwagę tylko na nich. Harmonia jest cechą charakterystyczną dla luksusowych wnętrz.

Luksusowe oświetlenie

Luksusowe oświetlenie jest jak biżuteria w naszych wnętrzach. Musimy pamiętać, żeby podkreślało ważne punkty jak np. stół w salonie, ale także architekturę pomieszczenia: belki, wysoki sufit, gzymsy. Tak jak w przypadku mebli, ważne są materiały. Mosiądz, szkło, kryształ, tkanina, drewno zawsze wygrają ze sztucznym plastikiem i tanim kryształem. Mocny akcent w postaci żyrandola i do tego delikatne, filigranowe kinkiety, zwiewne lampy stołowe będą pasować do eleganckiego wystroju. Oświetlenie choć zwyczajowo wybierane jako ostatni element aranżacji powinno być uwzględnione jako priorytet jeszcze na etapie prac budowlanych. Warto zapewnić odpowiednią ilość podłączeń i już wcześniej zaplanować oraz dobrać odpowiednie oprawy.

Luksusowe wnętrze to jakość i przemyślane decyzje. Lepiej zainwestować w mniejszą ilość, ale idealnie wykonanych mebli. Aranżacja może być bardziej nowoczesna lub klasyczna, nie ma znaczenia jaki styl preferujemy. Ważne są materiały, kształty i nadanie indywidualnego charakteru wnętrzu. Spójna całość, harmonijne przejścia z jednej strefy do drugiej to klucz do sukcesu. Trzymajmy się jednego obranego kierunku i powielajmy podobną kolorystykę, zdobienia w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu uzyskamy harmonijne, eleganckie, a przede wszystkim luksusowe wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner