Raty 0%! Zapytaj doradcy w Twoim sklepie!
BlogRzeźbione krzesła do jadalni

Rzeźbione krzesła do jadalni

rzeźbione krzesła

Rzeźbione krzesła do jadalni

Włoski styl projektowania mebli jest niepowtarzalny i od razu przykuwa naszą uwagę. Zamiłowanie włoskich producentów do dbałości o każdy najmniejszy szczegół, sprawia, że te meble są niczym dzieła sztuki. Najbardziej rozpoznawalnym meblem we włoskim stylu są oczywiście rzeźbione krzesła. Najistotniejszą kwestią jest to, że włoskie krzesła są nie tylko estetycznie wykonane, ale nacisk jest nałożony na najwyższy komfort siedzenia, ergonomia jest tutaj niezmiernie istotna. Nic nie jest pozostawione przypadkowi. Detale budują całość.

Krzesła są integralną częścią wyposażenia każdej jadalni. Wraz ze stołem tworzą centralne miejsce, idealne do biesiadowania z rodziną i przyjaciółmi. Warto zadbać o dobranie idealnego modelu pasującego nie tylko do stołu, ale do całego wnętrza. Chcąc stworzyć spójną aranżację warto przemyśleć na czym nam zależy, którą część pomieszczenia chcemy wyróżnić, podkreślić.

rzeźbione włoskie krzesła

Rzeźbione krzesła

Rzeźbione krzesła są dość dominujące i wymagają odpowiedniej aranżacji. Istotne jest, aby każdy mebel tworzył estetyczną i spójną aranżację. Gdy już wybierzemy odpowiedni styl naszego wnętrza możemy rozpocząć wybór odpowiednich mebli. Wielkość rzeźbienia, motyw oraz styl/epoka powinny być określone na samym początku. Mamy naprawdę szeroki wybór możliwości. Mogą to być rzeźbienia jedynie nóg, bądź carga pod siedziskiem. Jeśli zależy nam na dużej ilości rzeźbienia wybierzmy model z bogatym oparciem. Każde krzesło ma swój indywidualny i niepowtarzalny charakter. Zwróćmy uwagę na detale, możemy wybrać np. motyw, który powtarza się już w sofie lub stole.

rzeźbione krzesła

Rzeźbione krzesła mogą zostać wybarwione na wiele różnych odcieni, od delikatnego orzecha poprzez jego ciemniejsze tony, aż po intensywny mahoń. Drewno może również zostać polakierowane w odcieniach ciepłego beżu, bieli lub czerni. Te najbardziej wyrafinowane wnętrza uzupełnimy i podkreślimy krzesłami pokrytymi płatkami złota lub srebra.

Szlachetne tkaniny

Szlachetne tkaniny uzupełnią nasze krzesła i podkreślą ich charakter. Rodzaj tkaniny, jej odcień oraz wzór nadadzą ekskluzywną atmosferę w jadalni. Rzeźbione klasyczne krzesła mogą być wytapicerowane zarówno w gładkich tkaninach o aksamitnej strukturze jak welwet ( Jimmy, French Velvet, Imperium) lub atłasowej fakturze ( Florentina Plain, Jasmine). Lekko opalizująca struktura tkaniny podkreśli bardzo bogate rzeźby. Jeśli wolimy ornamenty wybierzmy klasyczne medaliony o delikatnym połysku (Lady, Star) lub bardzo bogate wzory, dodatkowo z wplecioną złotą lub srebrną nicią ( Giotto, Florentina).

rzeźbione krzesła

Klasyczne rzeźbione krzesła to bardzo waży element wystroju luksusowej jadalni. Dodatkowo podkreślone złoceniem, tkaniną i ozdobnymi pinezkami są unikatowe oraz pokazują klasę właścicieli. Wysoki komfort siedziska, a także oparcia sprawia, że będziemy mogli się długo cieszyć wspólnym biesiadowaniem. Szeroka gama różnych stylów sprawia, że dobierzemy odpowiedni model pasujący do naszego wnętrz i przede wszystkim gustu. Te małe dzieła sztuki zmienią wygląd całej jadalni. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta w naszych salonach stworzysz swój idealny mebel. Zaprojektujemy oraz doradzimy najlepszy nie tylko kształt i rzeźbienie drewna, ale również rodzaj i wzór tkaniny. Całość sprawi, że otrzymamy unikatowe krzesło stworzone tylko na nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner